reklamı kapat

POPÜLER

Ölüm Vadisi

Ölüm Vadisi’ne “can veren” göz alıcı 8K video [İzle]

İsmi “Death Valley” yani Türkçe karşılığıyla Ölüm Vadisi olan bir yer ne kadar güzel olabilir? İşte bunun cevabını veren harika bir karşımızda bulunuyor.

Ölüm Vadisi, Güney Kalifornia’da yer alan bir çöl vadisi olarak geçiyor. Mojave Çölü’nün bir parçası olan ve Kuzey Amerika’daki en alçak, en kurak ve en sıcak yer olan vadi, yaklaşık 7,800 km² büyüklüğe sahip. Birçok kişinin tam olarak çözülmeyen “hareket eden taşlar” olayıyla tanıdığı vadi, isminin tam tersi bir güzelliğe sahip. Bunu göstermek adına aşağıda izleyebileceğiniz videoyu çeken Brothers Jim ve Will Pattiz, adeta tüm ön yargıları yıkıyor. Bölgeye çok daha farklı ve bizce “canlı” bir bakış açısıyla bakan video, teknik olarak da sınırları zorluyor. Genel olarak Time Lapse tekniğiyle yani yüz binlerce çekilen fotoğrafın bir araya getirilmesiyle oluşturulan video, tam 8K çözünürlükte. İçerisinde Blackmagic URSA Mini 4.6K kamera tarafından çekilmiş video parçaları da yer alan video, açıklandığı kadarıyla genel olarak Sony a7R II ve Canon 5D Mark III fotoğraf makineleri ile oluşturulmuş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ölüm Vadisi’ne yüksek çözünürlükte bir tur

Jordan Critz’in “Edge of the Light” parçası eşlinde eşsiz bir gezinti sunan Death Valley isimli video, More Than Just Parks kanalından geliyor. Yukarıda da belirttiğimiz Brothers Jim ve Will Pattiz’in arkasında yer aldığı bu kanal, buna benzer birçok inanılmaz içeriğe ev sahipliği yapıyor.

Video