reklamı kapat

POPÜLER

Doğumundan bu yana kızını fotoğraflayan babanın etkileyici time-lapse çalışması [Video]

Hollandalı sanatçı Frans Hofmeester, akıp giden zamana tanık olabilmek için her gün küçük videolar çekerek çocuklarının gelişimini kaydediyor.

Advertisement

Hollandalı film yapımcısı ve sanatçı Frans Hofmeester, tüm hayatını yatırdığı bir proje üstünde çalışıyor. Çocukları Vince ve Lotte’yi doğdukları günden bu yana her gün aynı arka planda çekime alan fotoğrafçı, time-lapse videolar hazırlayarak çocuklarının nasıl büyüyüp geliştiğini kayıt altına alıyor. Belirli aralıklarla paylaştığı bu videolardan sonuncusu ise kızı Lotte’nin 18. yaşını kutlar nitelikte. Kızının doğumundan bu zamana kadarki değişimini yaklaşık beş buçuk dakikaya sığdıran Hofmeester, videoyu özel bir efekt ya da makyaj gibi dış etmenlerden arındırıyor. O gün kızı nasıl görünüyorsa o şekilde çekiyor ve doğal bir akış elde ediyor.

Hofmeester’ın YouTube hesabında benzer şekilde hazırlanmış pek çok video yer alıyor. Lotte’nin 14 ve 16. yaşı için hazırlanmış videoların benzerleri oğlu Vince için de hazırlanmış örneğin. Aynı zamanda iki kardeşim beraber çekilmiş videoları da mevcut. Sıfırdan yavaş yavaş büyüme videolarının yanı sıra daha deneysel olan, belli bir yaştan sıfıra doğru zamanın geri aktığı videolar da bulunuyor. Oldukça ilginç çalışmalara imza atan Hofmeester’ın YouTube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

Video