reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

fotoğrafçı selfie Noah Kalina

20 yıldır her gün selfie çeken fotoğrafçı ve geçirdiği değişim [Video]

Bir insan 20 yılda tam olarak ne kadar değişebilir? İşte bu sorunun cevabını hazırladığı selfie videosu ile fotoğrafçı Noah Kalina veriyor.

Fotoğrafçı Noah Kalina, 2000 yılında 19 yaşındayken başladığı selfie projesini tam 20 yıldır devam ettiriyor. Her gün çektiği selfie fotoğrafları yukarıdaki video ile bir araya getiren fotoğrafçı, izlerken hipnotize olacağınız bir içerikle karşımızda bulunuyor. 11 Ocak 2000 ile 11 Ocak 2020 arasında çekilen fotoğraflardan hazırlanan video, zamanın insan yüzü üzerindeki etkisini gözler önüne seriyor. Bu projeye devam etmek istediğini belirten Noah Kalina, alışkanlık haline getirdiği bu fotoğraf projesiyle konuda benzer çalışmalar yapan herkesin önünde gibi duruyor. Bu proje için ilk videosunu 13 yıl önce, ikinci videoyu ise 7 yıl önce paylaşan Kalina, bir sonraki güncellemeyi ne zaman yapacak bilmiyoruz. Bazı kişiler yeni videonun 2030 ya da 2040 yılında geleceğini düşünüyor. Elbette kimse Kalina‘nın bu tarihleri görebileceğiniz garantisini önceden veremiyor. Ancak proje gerçekten takdiri hak ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Günlük selfie projesi bir ara büyük artış göstermişti

Bu tarz dönüşümleri / değişimleri görmek kimisi için korkutucu, kimisi içinse etkileyici oluyor. Ancak değişmeyen gerçek ile herkesin bir şekilde yüzleşmesi gerekiyor. İnsan yaşlanıyor ve her yaşın kendi güzelliği olduğunu düşünüp hayattan olabildiğince keyif almak gerekiyor. Elbette herkes genç kalmak istiyor ancak mevcut tıp ile bu sağlanamıyor. Belki 20-30 yıl sonra bilim kurgu filmleri gerçek olur ve zihinler yapay olarak üretilen başka bedenlere aktarılabilir…