reklamı kapat

POPÜLER

Gözlük TouchFocus
Gözlük TouchFocus
Gözlük TouchFocus
Gözlük TouchFocus
Gözlük TouchFocus
Gözlük TouchFocus

Yakın okuma ve uzak ayrımını bitiren son teknoloji gözlük

Dünya üzerinde hem uzak gözlüğü hem de yakın gözlüğü kullanmak zorunda kalan milyonlarca insan bulunuyor. TouchFocus firması ise yeni gözlük modeliyle bu ikisini bir araya getiriyor.

Japonya merkezli TouchFocus imzalı bu yeni gözlük, yukarıda da söylediğimiz gibi yakın okuma ve uzak gözlüklerini bir araya getiriyor. Bu sayede kişilerin iki farklı gözlük kullanmasına gerek kalmıyor. Bunun arkasında ise “elektrikle çalışan sıvı kristal” temelli bir yapı yer alıyor. Böylelikle kişiler sadece tek bir tuşa basarak odağı yakına ya da uzağa çekebiliyor. Hayatı oldukça kolaylaştıracak bu gözlük modeli, tasarımsal olarak da normal bir gözlükten farklı görünmüyor. Bu da onu gündelik yaşam için oldukça uygun kılıyor. Hazırlanan gözlüğün USB üzerinden şarj edildiği söylenirken, burada 10 saatlik bir kullanım süresi elde ediliyor. Açıklandığı kadarıyla gözlük sadece yakın okuma modunda güç harcıyor. Ek bilgi olarak burada belirtmekte fayda var. Geliştirilen bu teknoloji aslında yeni değil. 2011 yılında PixelOptics firması da buna benzer bir teknoloji ile karşımızda çıkmıştı. Ancak PixelOptics bu altyapıda hazırlanan gözlüklerini satışa sunamadı. TouchFocus işte burada fark yaratıyor ve süreci ticari hale getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TouchFocus gözlük modelinin tek bir olumsuz yanı var o da fiyatı

20 farklı çerçeve tasarımıyla elde edilebilen bu gözlüğün fiyatı tam 2.200 dolar seviyesinde. Yani bu teknolojiye ulaşmak şu an oldukça zor görünüyor. Ancak sürecin başlaması, ilerleyen dönemde fiyatların düşeceğini gösteriyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin yeni Mate 20 akıllı telefon ailesi