reklamı kapat

POPÜLER

OPPO AR gözlük

OPPO AR gözlük ve fazlası duyuruldu; işte firmanın geleceği!

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden OPPO, “Inno Day 2019” etkinliği kapsamında ilk AR gözlük modelini tanıttı. İşte detaylar;

AR gözlük ya da artırılmış gerçeklik gözlüğü tarafına bir isim daha dahil oldu. Inno Day 2019 kapsamında bir sürpriz yapan OPPO, ilk modeli ile karşımızda bulunuyor. Direkt olarak “Oppo AR Glasses” olarak isimlendirilen ürün, yapısı gereği sanal ile gerçeği harmanlayabiliyor. Bu alanda ciddi bir gelecek gören ve teknolojinin uzak geleceğinin bu ürünlerde olduğunu iyi bilen firma, şimdilik prototip aşamasında olduğundan ilk gözlüğü için aşırı teknik detaylar vermiyor. Ancak sunumda gösterdiği kadarıyla üründe dört kamera yer alıyor. Üç boyutlu görüntü oluşturma yanında üç boyutlu ses de verebiliyor denilen ürün, el hareketlerini de algılayabiliyor. Bu sayede sanal dünya etkileşime girmek için bir kontrolcüye gerek kalmıyor. AR gözlüğün henüz fiyatı açıklanmıyor ancak 2020’nin ilk çeyreğinde satışa çıkacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO, geleceği için büyük düşünüyor

Evet firma Inno Day 2019 sadece bir AR gözlük duyurusu yapmadı. Şirketin kurucusu Chen Mingyong, firmanın gelecekte akıllı saat, akıllı televizyon ve robot gibi farklı ürünlerle de karşımıza çıkacağını aktardı. Pazarın yenilikçi isimleri arasında yer alan OPPO, görünüşe bakılırsa sadece akıllı telefon pazarında kalmak istemiyor. Şirketin etkinlik kapsamında tanıttığı 5G çözümleri dahi bulunuyor. Firmadan ayrıca yeni bir kablosuz kulaklık da geliyor. Firma hepsine ek olarak kendi işlemcisini ve ilk katlanabilir telefon modelini de geliştiriyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni modeli