reklamı kapat

POPÜLER

OPPO AR gözlük

OPPO imzalı AR gözlük geliyor; işte ilk bilgiler

Türkiye pazarının öne çıkan oyuncularından olan OPPO, düzenleyeceği Inno Day 2020 kapsamında bir AR gözlük de tanıtacak.

OPPO, 17 Kasım tarihli Inno Day 2020 kapsamında içe doğru katlanabilir telefon prototipi, kablo üzerinden tam 125W hızlı şarj sistemi, 65W hızlı kablosuz şarj sistemi, ikinci jenerasyon ekran altı kamera sistemi ve 10x optik 100x dijital zoom sistemi gibi telefon tarafına yönelik büyük duyurulara imzasını atacak. Bu açıdan gerçekten çok büyük bir etkinliğe hazırlanan teknoloji devi OPPO, bu etkinlikte yapılan resmi duyuruya göre yeni nesil bir AR gözlük de tanıtacak. Tasarımını yukarıda gördüğünüz ürün, bünyesinde iki adet kamera taşıyor ve ufak yapısıyla genel olarak şık görünüyor. Buna rağmen herkese hitap etmeyecek ürün, şimdilik tam olarak neler sunacak bilinmiyor. Ancak sızanlara göre OPPO imzalı AR (Artırılmış gerçeklik) gözlük modeli üç boyutlu ses sunabiliyor, derinlik sensörlü barındırıyor, sesli komutlar ile yönetilebiliyor, bu açıdan bünyesinde mikrofon taşıyor ve fiziksel butonlar ile kontrol getiriyor.

OPPO, navigasyon konusunda da önemli bir çalışma içerisinde yer alıyor

OPPO, geliştirdiği yeni teknoloji ile telefonlardaki navigasyon doğruluğunu 1 metre seviyesine kadar indiriyor. Bu konuda bir algoritma tasarladığı aktarılan firma, bu hassasiyeti hiçbir ekstra donanıma gerek kalmadan gerçeğe dönüştürmüş. Bu teknolojiyi gerçek kullanıma geçirmek adına China Mobile firmasıyla beraber çalıştığı aktarılan teknoloji devi, yüksek hassasiyet için toplayabildiği tüm verileri topluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Altyapıda GPS’ten, baz istasyonlarından, telefonlardaki ivmeölçer’den, jiroskop’tan ve hatta antenlerden veri alınarak bir araya getiriliyor. Bu verileri işleyen özel algoritma, saniyeler içerisinde hiç olmadığı kadar hassas konumlandırma yapabiliyor. Bu teknolojinin yukarıdaki AR gözlük ile beraber, gerçek hayata bindirilen navigasyon bilgileriyle beraber çalışması bekleniyor. 

İlginizi Çekebilir

Firmanın ilk akıllı saati