reklamı kapat

POPÜLER

OPPO

OPPO, merak uyandıran hareketli telefon kamerasını gösterdi

OPPO bugün merak uyandıran hareketli telefon kamerasını gösterdi. Bu kamera sistemi yakında detaylandırılacak. İşte ilk detaylar;

OPPO INNO DAY 2021 etkinliği kapsamında bir hareketli kamera sistemi tanıtacak. Bu telefonlar için hazırlanan kamera sistemi, fiziksel olarak hareket eden yani gövdenin dışına çıkan bir mekanik yapıyı gözler önüne seriyor.

Bu hareketli olmasına rağmen suya karşı dayanıklı olduğu aktarılan sistem, yüzde 99 ihtimalle zoom yani yakınlaştırma odağında geliştiriliyor. Firma bu teknoloji ile optik zoom konusunda yeni bir dönem başlatacak gibi görünüyor. Ancak henüz ayrıntılı detaylar paylaşılmıyor.

OPPO’nun bu fikri ilk defa uygulayan olmayacağını da belirtmek gerekiyor. Samsung’un da yıllar önce optik zoom sunan ancak çok daha kalın ve büyük olan fotoğraf makinesi ile telefonu birleştiren cihazları pazara sunulmuştu.

OPPO INNO DAY 2021 için firma şunları aktarmıştı

14-15 Aralık 2021 OPPO INNO DAY 2021 etkinliği için firmanın yayımlandığı resmî açıklama şöyle: “OPPO bugün, her yıl Çin’in Shenzhen kentinde gerçekleştirdiği INNO DAY etkinliğini 14-15 Aralık 2021 tarihlerinde gerçekleştireceğini duyurdu. 

OPPO‘nun strateji güncellemelerini paylaşmaya ve teknolojik başarıları sergilemeye yönelik gerçekleştirdiği özel bir etkinlik olan INNO DAY 2021’in ayrıca Shenzhen’deki etkinliğin yanı sıra online olarak INNO WORLD aracılığıyla da dünya çapındaki katılımcıları çekmesi ve son yıllardaki en etkileşimli lansmanlardan biri olması bekleniyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmanın bu önemli etkinlik için diğer açıklamaları ise şöyle: “İlk olarak 2019 yılında düzenlenen INNO DAY, şirketin yol haritasının katılımcılara aktarıldığı özel bir teknoloji etkinliği olarak dikkat çekiyor. INNO DAY 2019’un açılışında OPPO, sanal gerçeklik gözlükleri, 5G CPE ve akıllı saat dahil olmak üzere en son teknolojilerin entegre ekosistemini tanıtmıştı.

Geçtiğimiz yıl ise OPPO, devrim yaratan bir genişletilebilir telefon da dahil olmak üzere üç kavramsal ürün sergiledi. OPPO bu yıl, lansmanı ve sergilerini dijitalleştirerek geleneksel etkinliği eğlenceli ve etkileşimli bir sanal deneyim dünyasına dönüştürecek.”

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi