reklamı kapat

POPÜLER

OPPO

OPPO bugün kendi geliştirdiği NPU birimi ve fazlasıyla ses getirdi

Arge konusunda büyük önem veren OPPO, yapılan resmi paylaşıma göre NPU (Neural Network Processing Unit) isimli bir birimi geliştirdi.

OPPO, dün INNO DAY 2021 etkinliği kapsamında bir hareketli kamera sistemi tanıtacak olmasıyla ses getirmişti. Detaylarına burada yer verdiğimiz kamera ilginç görünmüştü. Bugün ise INNO DAY 2021 kapsamında detaylandırılacak NPU (Neural Network Processing Unit) biriminin geliştirildiği açıklandı.

NPU’nun konulacak telefonlarda spesifik olarak görüntüleme ve yapay zekâ işlemcilerine odaklanacağı aktarılıyor. Dediğimiz gibi daha sonra tüm detayları verilecek bu birim, kaynaklara göre 6 nm üretim sürecini temel alacak. Bu arada OPPO’nun Apple, Samsung ve Huawei gibi kendi telefon işlemcisini geliştirdiğini de belirtelim. Bu çalışma “Mariana” adı altındaki bir proje olarak yürütülüyor.

Bunlara ek olarak INNO DAY 2021 kapsamında firmadan bir AR gözlük de gelecek gibi görünüyor. Bunun için şimdilik sadece aşağıdaki görsel paylaşılıyor.

Firmadan konu hakkında son açıklama şöyle: “INNO DAY 2021, 14-15 Aralık tarihlerinde çevrimiçi ve çevrimdışı olarak gerçekleştirilecek. Çevrimiçi etkinlik sırasında, OPPO’nun Kurucusu ve CEO’su Tony Chen, şirketin kurumsal stratejileri ve Ar-Ge’deki yenilikleri hakkında bir açılış konuşması yapacak. Aynı zamanda diğer üst düzey yöneticiler yeni NPU ve yeni akıllı gözlükleri tanıtacaklar.

INNO DAY 2021 etkinliğinde, OPPO’nun Retractable Camera ve Digital Human da dahil olmak üzere en son teknolojilerinin ayrıntıları sergilenecek. Buna ek olarak, görüntüleme, yapay zeka, artırılmış gerçeklik ve 5G ile ilgili diğer yenilikler de duyurulacak.”

OPPO INNO DAY 2021 için firma şunları aktarmıştı

14-15 Aralık 2021 OPPO INNO DAY 2021 etkinliği için firmanın yayımlandığı resmî açıklama şöyle: “OPPO bugün, her yıl Çin’in Shenzhen kentinde gerçekleştirdiği INNO DAY etkinliğini 14-15 Aralık 2021 tarihlerinde gerçekleştireceğini duyurdu. 

OPPO‘nun strateji güncellemelerini paylaşmaya ve teknolojik başarıları sergilemeye yönelik gerçekleştirdiği özel bir etkinlik olan INNO DAY 2021’in ayrıca Shenzhen’deki etkinliğin yanı sıra online olarak INNO WORLD aracılığıyla da dünya çapındaki katılımcıları çekmesi ve son yıllardaki en etkileşimli lansmanlardan biri olması bekleniyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmanın bu önemli etkinlik için diğer açıklamaları ise şöyle: “İlk olarak 2019 yılında düzenlenen INNO DAY, şirketin yol haritasının katılımcılara aktarıldığı özel bir teknoloji etkinliği olarak dikkat çekiyor. INNO DAY 2019’un açılışında OPPO, sanal gerçeklik gözlükleri, 5G CPE ve akıllı saat dahil olmak üzere en son teknolojilerin entegre ekosistemini tanıtmıştı.

Geçtiğimiz yıl ise OPPO, devrim yaratan bir genişletilebilir telefon da dahil olmak üzere üç kavramsal ürün sergiledi. OPPO bu yıl, lansmanı ve sergilerini dijitalleştirerek geleneksel etkinliği eğlenceli ve etkileşimli bir sanal deneyim dünyasına dönüştürecek.”

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi