reklamı kapat

POPÜLER

Parmak izi ile açılan, hava durumu tahmini yapabilen akıllı valiz [Video]

Daha önce de benzerlerine rastladığımız akıllı valizler gittikçe daha da fazla yaygınlaşıyor. Delsey’nin geliştirdiği bu akıllı valiz, yolculukları çok daha güvenli ve keyifli bir hale getiriyor.

2 yıllık bir çalışmanın ürünü olan ve çalışan bir prototipi de bulunan Pluggage isimli bu valizin yetenekleri saymakla bitmiyor. Özellikle oldukça sık seyahat edenlerin tercih edebileceği valiz için ankete sunulan özelliklerin tamamı şu şekilde:

Ağırlık ölçümü: Valizin toplam ağırlığını hesaplayabilen sistem, bu bilgiyi kullanıcının telefonundaki uygulamaya gönderebiliyor. Böylece uçağa biniş sırasında ekstra ücret ödenip ödenmeyeceği önceden tespit edilebiliyor.

Şarj: Yolculuk sırasında akıllı telefonun şarjı azaldığı takdirde valiz üzerinde cihazı şarj etmek mümkün oluyor.

Bagaj algılama sistemi: Eğer valiziniz uçağın bagajına sağ salim ulaşmışsa akıllı telefona bildirim gönderiliyor ve herhangi bir sorun olduğunda kullanıcının haberi olması sağlanıyor.

İç aydınlatma sistemi: Valiz açıldığında içeride bulunan aydınlatma sistemi devreye giriyor ve eşyalar rahatlıkla görülebiliyor.

Uçuş bilgisi:  Uçuş bilgileri uygulamaya girildiğinde uçuşla ilgili her türlü bilgi kullanıcıya gönderiliyor.

Kilit kontrolü: Valizi kilitlediğinize emin değilseniz, uygulama üzerinden valizin kilitli olup olmadığı öğrenilebiliyor.

Parmak izi algılama: Kullanıcının parmak izi ile açılabilen valiz sayesinde eşyalar daha da güvende oluyor.

Hava durumu tahmini: Uygulamaya uçuşla ilgili bilgiler girildiyse varış noktasındaki hava durumu gösterilebiliyor.

Hoparlör: Valiz içerisine gizlenmiş hoparlöre bluetooth ile bağlanarak müzik dinlenebiliyor.

Seyahat bilgileri: Seyahatler ile ilgili listeler oluşturulabiliyor ve listedeki maddeler takip edilebiliyor.

luggage

Kötü haber şu ki, Delsey bu özelliklerin hepsini tek bir valizde toplamak yerine kullanıcı anketi düzenleyerek bu özelliklerin birkaçının belirlenmesini istiyor. Şirketin neden tüm özellikleri valize getirmediği ve ankete gerek duyduğu ise bilinmezliğini koruyor. Geliştirilmeye devam eden akıllı valizin ne zaman piyasaya çıkacağı ve fiyatının ne olacağı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

VİDEO