reklamı kapat

POPÜLER

valiz
Segway
Segway
Segway
Segway
Segway
Segway
Segway

Kullanıcıları takip edebilen Segway teknolojili akıllı valiz

Bugüne kadar birçok akıllı valiz haberini sizlerle paylaşmıştık. Sürekli olarak seyahate çıkan ve seyahatlerinde valizlerini kaybedenlere bir çözüm sunan Bluesmart isimli şirket, dizüstü bilgisayarları şarj edebilen akıllı bavullarıyla adından söz ettirmişti.

Dünyanın ilk motorlu akıllı valizi Modoblag ise dünyanın ilk elektrik motorlu binilebilir valizi olarak karşımıza çıkmıştı. Alüminyumdan üretilen bir gidonun yer aldığı valizde çift tekerlek fren sistemi bulunuyordu. Kullanıcıların hızlı bir şekilde havalimanında işlemlerini gerçekleştirmesine olanak tanıyan valiz saatte maksimum 12 kilometre hıza ulaşabiliyordu.

Çinli 90Fun isimli şirket, akıllı valizlere yeni bir bakış açısı getirerek yepyeni bir valize imza attı. Otomatik olarak kullanıcıları takip edebilen akıllı valiz, dünyaca ünlü Segway iş birliğiyle geliştirilmiş durumda. Havalimanlarında bir köpek yavrusu gibi kullanıcıları takip edebilen 90 Fun Puppy 1 isimli valiz, uzaktan kumandayla çağrılabiliyor. Otonom bir sürüş moduna sahip olan valizin bu konuda ilk olmadığını belirtmekte yarar var. Cowarobot R1 isimli çantada da düşmelere ve darbelere karşı maruz kalmamak için çeşitli sensörler yer aldığını hatırlatalım.

Akıllı valiz 90 Fun Puppy 1 bu yılın sonunda geliyor

Bu yılın sonunda piyasaya sunulacak akıllı valizin ne kadardan satışa sunulacağı henüz bilinmiyor. Önümüzdeki hafta Las Vegas’ta gerçekleşecek CES Fuarı’nda detayları açığa çıkacak valizle ilgili yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylacağız.