reklamı kapat

POPÜLER

Almanya’nın en eski üreticilerinden Borgward Avrupa pazarına dönüyor; İşte ilk detaylar

Yarım asırlık bir suskunluğun ardından Avrupa pazarına döneceğini resmi olarak açıklayan Borgward, ilk adımını SUV modeli BX7 ile yapacak.

Sizlerle ilk detaylarını nisan ayında değerlendirdiğimiz Borgward‘ın Avrupa çıkarması başlıyor. Kuruluşu olan 1922 yılından itibaren 32 yıl boyunca kamyon da dahil olmak üzere taşıt sınıfının çeşitli alanlarında kullanıların karşısına çıkan marka, 1961 yılında kepenk kapatmıştı. 47 yıl boyunca bu şekilde tarihin tozlu raflarında kalan şirketi hayata döndürense Christian Borgward oldu. Çinli yatırımcıların desteğiyle 2008 yılında markayı tekrar hayata geçiren ekip, 2015 yılında BX7 ile yeniden doğuşunda büyük bir adım attı. Geçen iki yılın ardından marka için artık Avrupa’ya dönüş vakti geldi. Şirketten yapılan açıklamaya göre beklenildiği gibi BX7, amiral gemisi görevini üstlenerek yola çıkıyor.

Borgward 2018’den itibaren satışlara başlıyor

Her geçen gün artan pazar payından ötürü SUV sınıfıyla Avrupa’ya dönüşünü başlatan markanın ilk adresi doğduğu yer olan Almanya olacak. Almanya’nın ardından Avusturya ve Belçika gibi komşu ülkelerde de yavaş yavaş varlığını hissettirmek isteyen markanın ikincil model planıysa BX5 üzerine kurulu. Bu modeli İngiltere başta olmak üzere diğer Avrupa ülkelerinde sunmak da masada görünen planlar arasında. Borgward için bu planların başarılı olmasındaki en büyük etmenlerden birisi şüphesiz fiyat politikası. Nese ki bununla ilgili elimizde yaklaşık bir rakam da mevcut. Yapılan açıklamalar doğrultusunda, BX7’nin 2.0 litrelik benzinli (224 beygir-300 Nm tork) motora sahip versiyonunun Almanya’da 44.000 euro civarında satışa sunulması bekleniyor. 2018’in ilk çeyreğinden itibaren satışlarına başlanacak olan şirketin Türkiye’ye gelip gelmeyeceğini önümüzdeki süreç gösterecek.

Borgward'ın Türkiye'de satışa sunulmasını ister miydiniz?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...