reklamı kapat

POPÜLER

Realme Book

Şirketi için bir ilke imza atan Realme Book için resmi tarih verildi

Türkiye pazarında resmi olarak yer alan firmalardan Realme, biliyorsunuz iki alana daha giriyor. Çok yakında Realme Book ve Realme Pad geliyor.

Realme, daha önce de aktardığımız üzere şu an akıllı telefon, akıllı saat ve kablosuz kulaklık gibi ürünlere sahip. İşte bunlar arasına ileride Realme Book ve Realme Pad de dahil edilecek.

Bu modellerden dizüstü bilgisayar Book, resmi olarak yapılan paylaşıma göre 18 Ağustos tarihinde geliyor. Henüz Realme Pad için açıklama yok ancak onun da aynı tarihte lanse edileceği düşünülüyor. Bu iki ürün de firma için bir ilke imza atıyor.

Bu arada 18 Ağustos tarihiyle beraber dizüstü için tasarım da bir kez daha gösterildi. Gayet standart ancak güzel görünen ince gövdeli dizüstü, akla direkt olarak MacBook Pro‘ları getiriyor. Parmak izi sensörlü bir güç tuşu olan dizüstü, 3:2 ekran yapısıyla birim alanda daha çok içerik gösterebiliyor.

Çerçeveleri konumuna göre ince tasarlanan dizüstü, bünyesinde 3.5 mm kulaklık girişi, iki adet USB-C ve bir adet USB-A portu taşıyor. Ekranında 2K çözünürlük sunulan Windows 10’lu model, birden fazla renk seçeneğine sahip ve gücünü Intel Core ailesinden alıyor.

Arka aydınlatmalı klavye ile donatılan Realme Book, USB-C üzerinden şarj edilebiliyor. Modelde görüldüğü kadarıyla bir HDMI portu yer almıyor. Bu açıdan dizüstü için bir “dongle” şart görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Realme Book dikkat çekerken, şirket yakında Realme GT’yi de Türkiye pazarına getirecek

Bu model hakkında konuşan Realme CEO’su Sky Li, şu açıklamalarda bulunmuştu: 

“Amiral gemimiz olan muhteşem telefonumuzu dünya çapındaki kullanıcılara sunmaktan büyük bir heyecan ve mutluluk duyuyoruz. realme GT, bu yılın başlarında duyurusu yapılan ve orta ila yüksek kaliteli telefon segmentini yeniden tanımlamayı amaçlayan “Çift Platform Çift Amiral Gemi Stratejimiz” kapsamındaki ilk atılımdır.

Bütçesine önem veren tüketiciler için maksimum sayıda amiral gemi özelliği sunan realme GT’nin dünya çapında lansmanı, en ileri teknolojiyi tüm dünyadaki genç tüketiciler için daha ulaşılabilir kılma ve böylece günlük yaşamlarında daha fazla güce sahip olmalarını sağlama konusundaki sürekli kararlılığımızı yansıtıyor.’’

Modelin Avrupa fiyatı 8 GB RAM + 128 GB için 449 euro seviyesinde. 12 GB RAM + 256 GB içinse 599 euro fiyat açıklanıyor. Modelin Türkiye fiyatı ya da tam olarak ne zaman raflara çıkacağı ise maalesef halen belli değil.

İlginizi Çekebilir

OnePlus’ın arkası renk değiştirebilen modeli