reklamı kapat

POPÜLER

Realme Book dizüstü

Firma için bir ilke imza atacak Realme Book tasarımı ortaya çıktı

Türkiye pazarında resmi olarak yer alan firmalardan Realme, iki alana daha giriyor. Biliyorsunuz yakında Realme Book ve Realme Pad geliyor.

Realme, şu an akıllı telefon, akıllı saat ve kablosuz kulaklık gibi ürünlere sahip. İşte bunlar arasına ileride Realme Book ve Realme Pad de dahil edilecek. Bu modellerden dizüstü bilgisayar Book, tam olarak sayfadaki tasarımı taşıyacak.

Burada elbette büyük bir sürpriz bulunmuyor. Gayet standart ancak güzel görünen dizüstü, akla direkt olarak MacBook Pro‘ları getiriyor. Parmak izi sensörlü bir güç tuşu olan dizüstü, kare ekran yapısıyla birim alanda daha çok içerik gösterebiliyor.

Çerçeveleri konumuna göre ince diyebileceğiniz dizüstü, bünyesinde 3.5 mm kulaklık girişi, iki adet USB-C ve bir adet USB-A portu taşıyor. HDMI girişinin olmaması üzen ürün, bu yüzden ince bir kasaya sahip.

Yüksek ihtimalle alüminyum bir kasada karşımıza çıkacak Book, gücünü yeni nesil Intel işlemcilerden alacak ve Windows 10 işletim sistemi kullanacak.

Birçok RAM ve SSD seçeneklerinin sunulacağı Realme Book, Android tablet modeli Realme Pad ile beraber firma için bir ilke imza atacak. Daha önce Realme’den bir dizüstü ya da tablet gelmemişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Realme Book dikkat çekerken, şirket yakında Türkiye’ye Realme GT’yi getirecek

Bu model hakkında konuşan Realme CEO’su Sky Li, şu açıklamalarda bulunmuştu: 

“Amiral gemimiz olan muhteşem telefonumuzu dünya çapındaki kullanıcılara sunmaktan büyük bir heyecan ve mutluluk duyuyoruz. realme GT, bu yılın başlarında duyurusu yapılan ve orta ila yüksek kaliteli telefon segmentini yeniden tanımlamayı amaçlayan “Çift Platform Çift Amiral Gemi Stratejimiz” kapsamındaki ilk atılımdır.

Bütçesine önem veren tüketiciler için maksimum sayıda amiral gemi özelliği sunan realme GT’nin dünya çapında lansmanı, en ileri teknolojiyi tüm dünyadaki genç tüketiciler için daha ulaşılabilir kılma ve böylece günlük yaşamlarında daha fazla güce sahip olmalarını sağlama konusundaki sürekli kararlılığımızı yansıtıyor.’’

Modelin Avrupa fiyatı 8 GB RAM + 128 GB için 449 euro seviyesinde. 12 GB RAM + 256 GB içinse 599 euro fiyat açıklanıyor. Modelin Türkiye fiyatı ya da tam olarak ne zaman raflara çıkacağı ise maalesef halen belli değil.

İlginizi Çekebilir

OnePlus’ın arkası renk değiştirebilen modeli