reklamı kapat

POPÜLER

Realme Book

Realme imzalı ilk dizüstü Realme Book tanıtılmadan sızdırıldı

Türkiye’de de resmi olarak yer alan firmalardan Realme, teknoloji sektöründe bir alana daha giriş yapıyor. Yakında Realme Book geliyor.

Dün de aktarmıştık. Realme hali hazırda akıllı telefon, kablosuz kulaklık ve akıllı saat gibi ürünlerin satışını yapıyor. İşte bu ürünler arasına yakında bir dizüstü bilgisayar da dahil edilecek.

Ortaya çıktığı kadarıyla bu model resmi olarak Realme Book şeklinde isimlendirilecek. Bu yeni dönemin ilk müjdesini dün gizli bir fotoğraf ile veren firma, bugün yapılan sızıntıyı ise engelleyemedi.

3:2 en boy oranına sahip olan yani kare bir formu bulunan dizüstü, yapılan sızıntıya göre gayet güzel görünüyor. Elbette alanda tasarım açısından bir devrim yapmayacak ürün, alüminyum bir gövdeye sahip ve kalınlığı iyi seviyede.

Windows 10 işletim sistemini temele alacak ilk dizüstü, çatı şirket BBK Electronics özelinde bir ilk oluşturuyor. Firmanın bu ilk dizüstü modelini Türkiye’ye de getirmesi bekleniyor.

Bu arada firmadan yakında Realme Pad isimli bir Android tablet modeli de geliyor. Bu da firma için bir ilk anlamına geliyor. İki modelin de aynı etkinlikte lanse edileceği aktarılıyor ve bunun için tarih 15 Haziran olarak veriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Realme Book dikkat çekerken, firma yakında Realme GT modelini Avrupa’ya getiriyor

Realme‘nin 2021’deki ilk amiral gemisi Realme GT, biliyorsunuz çok yakında Avrupa pazarına getirilecek.

Türkiye’de telefon üretmeye başlayan firmanın çok dikkat çeken amiral gemisi GT, Avrupa’da 12 GB RAM + 256 GB depolama ile 550 euro fiyat etiketine sahip olacak.

Daha önce yapılan sızıntı doğruysa Avrupa’da 8 GB RAM + 128 GB depolama içinse 400 euro verilmesi gerekecek. Ancak bu ikinci fiyat halen netleştirilmiş değil.

Bu modelin Avrupa satışı sonrasında Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz. Ancak bu da halen netlik kazanmış detaylar arasında yer almıyor.

İlginizi Çekebilir

OnePlus’ın arkası renk değiştirebilen modeli