reklamı kapat

POPÜLER

Samsung ISOCELL JN1

Samsung’dan bir ilke imza atan 50 MP’lik kamera sensörü: ISOCELL JN1

Samsung, ISOCELL JN1 olarak adlandırdığı yeni kamera sensörünü tanıttı. 50 megapiksellik çözünürlük sunan kamera sensörü 0,64 mikronluk piksel boyutuyla en küçük piksel boyutuna sahip 50 MP sensör olma özelliğini taşıyor. Bu da sensörün 50 megapiksellik sensörler arasında bir ilke imza attığı anlamına geliyor. ISOCELL 2.0, Smart ISO ve Double Super PDAF gibi şirketin yeni kamera teknolojilerini bünyesinde barındırıyor. Sensörün büyük kamera darbelerini azaltmak için tasarlandığından da söz ediliyor.

ISOCELL JN1, 1/2.76 inç ve 0.64μm piksel boyutunda bir sensör olarak karşımıza çıkıyor. Samsung yeni sensörün yüzde 16 oranında geliştirilmiş ışık hassasiyetine sahip olduğunu belirtiyor. Bu sayede yeni sensörün düşük ışık koşullarında daha iyi kamera performans sergilemesi bekleniyor. Işığın yetersiz kaldığı durumlarda yeni kamera sensörü daha parlak fotoğraflar çekebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ISOCELL JN1 geliştirilmiş otomatik odaklama yeteneği sunuyor

Yeni sensör aynı zamanda otomatik odaklama konusunda da daha iyi performans sergiliyor. Samsung’un belirttiğine göre sensör düşük ışık koşullarında dahi daha doğru odaklama yapabiliyor. ISOCELL JN1,60 fps’de 4K, 240 fps’de Full HD video kaydedebiliyor. Samsung tarafından geliştirilen yeni sensör, orta sınıf akıllı telefonlarda kullanılan 48 megapiksellik ISOCELL GM1 ve GM2 kamera sensörlerinden daha küçük boyutta.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın