reklamı kapat

POPÜLER

Samsung kamera sensörü ISOCELL Slim 3T2

Samsung’dan yeni nesil akıllı telefonlara özel ultra ince kamera sensörü

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, yeni nesil akıllı telefonlara özel olarak hazırladığı yeni kamera sensörünü tanıttı.

Akıllı telefon dünyasının en önemli üreticilerinden Samsung, kısa süre önce ultra ince 20 megapiksel kamera sensörünü görücüye çıkarttı. Çerçevesiz ekrana sahip akıllı telefonlar için hazırlanan bu sensör, tam olarak ISOCELL Slim 3T2 adına sahip. Özellikle ekrana entegre edilen ön kameraların arkasında bulunacak sensör, 1/3.4 inç boyuta sahip. Piksel boyutu 0.8 um olarak açıklanan sensör, istenirse arka kameralarda da aktif olarak kullanılabiliyor. Bu sensörün merkezinde ise ISOCELL Plus teknolojisi bulunuyor. 2013’de hayatımıza giren ISOCELL’in son hali olan bu teknoloji, CMOS sensörlerin daha fazla ışık yakalamasına ve daha doğru renkler sunmasına imkan tanıyor. Sensörü ışık hassasiyetini hatırı sayılı ortadan artıran (yüzde 15) bu teknoloji, sonuç olarak özellikle düşük ışıkta çok daha iyi fotoğraflar vadediyor. Bu daha iyi performansın arkasında ise ISOCELL ile pikseller arasına konulan metal bariyerin yeni bir materyal ile değiştirilmesi yer alıyor. Söylendiği kadarıyla metal bariyer bazı ışık yansıtma sorunları yaratabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung ISOCELL Slim 3T2 kamera sensörü ciddi artış vadediyor

Yılın ilk çeyreğinde seri üretime girecek sensörün, yılın ikinci yarısında birçok modelde yer alacağı tahmin ediliyor. Akıllı telefonların fotoğraf kalitesi gün geçtikçe daha iyi hale geliyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın dikkat çeken monitör modeli