reklamı kapat

POPÜLER

Samsung ISOCELL 2.0

Samsung ISOCELL 2.0 kamera teknolojisini tanıttı; işte detaylar

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, kamera tarafına çok büyük yatırımlar yapıyor. Şimdi ISOCELL 2.0 gündemimizde.

Son dönemde 200 megapiksel kamerası ile sık sık gündeme gelen Samsung, bu sefer ISOCELL 2.0 teknolojisi ile alanda geldiği son noktayı gözler önüne serdi. ISOCELL teknolojisini Samsung uzun zamandır mobil kamera sensörlerinde kullanıyor. Bu teknoloji sayesinde ışık geçirgenliği ve pikseller arasındaki renk kayması ciddi oranda ortadan kaldırılıyor. İşte bu konuda gelen yeni sürüm ISOCELL 2.0, elbette görüntü kalitesinde çıtayı daha da yükseltiyor. Firma artık pikseller arasında daha yansıtıcı bir ayırma materyali kullanıyor ve böylece renk doğruluğunu daha da yukarıya çıkarıyor. Yeni altyapı ile kumlamanın azaltılırken daha canlı canlı renklerin sunulduğunu aktaran teknoloji devi, yeni sistemin optik kayıpları da olabilecek en alt seviyeye getirdiğini aktarıyor. Samsung temel olarak bu yeni teknolojiyi ultra yüksek çözünürlüklü yeni sensörleri için geliştirmiş durumda. Yukarıda da dediğimiz gibi Samsung’dan yakında 200 megapiksel kameralar geliyor. 200 megapiksel kamera yüksek ihtimalle ISOCELL 2.0 üzerine kuruluyor.

Samsung, megapiksel konusunda çıtayı yükseltmek istiyor

Teknoloji devi geçtiğimiz aylarda tam 600 megapiksellik bir sensör üzerinde de aktif olarak çalışıyor haberiyle gündem olmuştu. Firma telefon tarafındaki 4K / 8K video trendi ve zoom talebi nedeniyle çözünürlüğün ve bağlı olarak kamera çıkıntılarının çok büyüdüğünü ve bunu ISOCELL ile çözeceklerini belirtiyor. 600 megapiksel elbette halen gerçekten inanılmaz görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu sensör ile daha önce yaptığı açıklamada insan gözünü geçeceğiz diyen Samsung, mobil fotoğrafçılık konusunda çıtayı hiç olmadığı kadar yukarı taşımayı hedefliyor. Firmaya göre insan gözü 500 megapiksel eşdeğeri bir çözünürlüğe sahip. Burada 600 megapiksel seviyesine çıkarak inanılmaz bir adım atacak şirket, bu yeni sensörü halen tam olarak ne zaman tanıtacak bilmiyoruz.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan çok ilginç akıllı telefon konsepti