reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Nintendo Switch

Nintendo Switch Pro geliyor; işte ortaya çıkan teknik detayları

Nintendo Switch ve Nintendo Switch Lite sonrasında şimdi de olası adıyla Nintendo Switch Pro geliyor. Portatif konsoldan ilk bilgiler çıktı.

Nintendo Switch, firma için gerçekten devasa bir başarı oldu. PlayStation 4 ya da Xbox One ile rekabet etmeyen, kendi sınıfında kendi kitlesiyle çok büyük satış rakamlarına ulaşan taşınabilir konsol, Switch Lite modeliyle daha taşınabilir hale getirilmişti. Şimdi ise Bloomberg’e göre olası adıyla Nintendo Switch Pro geliyor. Farklı bir isim ihtimali de olan konsol, söylendiği kadarıyla 2021 sonuna doğru çıkacak ve Samsung tarafından üretilen 7 inç 720P OLED ekran üzerine kurulacak. Yani yeni konsolda diğerlerinde daha büyük bir ekran olacak. Switch’te 6,2 inç 720P LCD, Switch Lite’da ise 5,5 inç 720P LCD ekran bulunuyordu. Burada OLED‘e geçerek kaliteyi ciddi oranda artıracak Nintendo, bu sayede pil tüketimi de azaltacak. Konsol söylendiği kadarıyla TV’lere 4K görüntü aktararak  belirli yapımlarda 4K deneyimi de getirecek.

Nintendo Switch Pro öncesinde pazardaki en büyük duyuru PlayStation 5 için VR başlık olmuştu

PlayStation 4 döneminde çıkardığı VR başlık ile çok ses getiren Sony, PS5 ile geçilen yeni nesli de VR’sız bırakmıyor. Çünkü firma geçtiğimiz hafta resmi olarak henüz tasarımı göstermese de PlayStation 5 için bir VR başlığın yolda olduğunu duyurdu. Konsola tek bir kablo üzerinden bağlanacak yani kablosuz olmayacak ürün, ilk başlıktan çözünürlük başta olmak üzere her açıdan çok daha iyi olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni başlık ile beraber yeni bir kablosuz VR kontrolcüsü de geliştirdiklerini aktaran Sony, ürünü 2021’de kullanıma çıkarmayacak. Yani yeni nesil VR deneyimi için kişilerin yüksek ihtimalle 2022’nin başını beklemesi gerekecek.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

DJI’ın yeni yarış drone’ı ile tanışın