reklamı kapat

POPÜLER

Nintendo Switch OLED

Nintendo Switch OLED tanıtıldı; işte fiyat ve detayları [Video]

Uzun zamandır beklenen yeni Nintendo Switch, “Nintendo Switch OLED” adıyla karşımızda yer alıyor. İşte detayları;

Nintendo Switch Pro beklentilerini rafa kaldıran Nintendo Switch OLED, isminde de geçtiği üzere OLED ekranı ile fark yaratan bir oyun konsolu konumunda.

Model genel olarak orijinal Nintendo Switch ile benzer yapıyı sürdürüyor. Yani model istenirse taşınabilir olarak kullanılabiliyor, istenirse de elde oyun keyfi yaşatıyor. Modelde bir performans artışı yer almıyor.

Bünyesinde 7 inç boyutunda 720P çözünürlüklü bir derin siyahlar ve canlı renkler getiren OLED ekran yer alan ürün, 64 GB gibi yetersiz görülen bir dahili depolama ile geliyor. Bir önceki modelde 32 GB dahili depolama bulunuyordu.

Bağlı televizyonlara 4K görüntü aktarabilen yani 4K TV’lerde yüksek çözünürlüklü oyun keyif yaşatan konsol, stant ünitesinde bir LAN portu taşıyor.

Daha iyi ses deneyimi getirdiği aktarılan Switch OLED, genel olarak büyük bir güncelleme getirmediği için hayal kırıklığı yaratmış durumda.

Bu arada Nintendo Switch Pro için halen kapının kapanmadığı düşünülüyor. Çünkü bu konuda birçok sağlam duyuru gelmişti. 2022’de gerçekten bir çok daha güçlü Pro model karşımıza çıkabilir. Bu model DLSS destekli bir Nvidia grafik birimi kullanılabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nintendo Switch OLED beklendiği kadarı yenilikçi çıkmadı

8 Ekim tarihinde satışa sunulacak modelin açıklanan yurt dışı satış fiyatı 350 dolar seviyesinde yer alıyor.

Modelin ileride Türkiye’de de satılacağını belirtelim. Henüz Türkiye fiyatı ya da satış tarihi belli değil ancak ürün burada kesinlikle ucuz olmayacaktır.