reklamı kapat

POPÜLER

Nintendo Switch OLED

Nintendo Switch OLED için ilk Türkiye fiyatı göründü

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan Nintendo Switch OLED için ilk Türkiye fiyatı göründü. Model çoğu kişiye çok pahalı gelecek.

Nintendo Switch Pro beklentilerini rafa kaldıran Nintendo Switch OLED, isminde de geçtiği üzere OLED ekranı ile fark yaratan bir oyun konsolu ve görülen ilk Türkiye fiyatı 6.500 TL seviyesinde yer alıyor. Yani yeni el konsolu, beklendiği gibi hiç ucuz bir seçenek oluşturmuyor.

Hatırlamak adına OLED ekranlı yeni sürüm, Nintendo Switch ile benzer yapıyı sürdürüyor. Yani model istenirse taşınabilir olarak kullanılabiliyor, istenirse de elde oyun keyfi yaşatıyor. Modelde bir performans artışı yer almıyor.

Bünyesinde 7 inç boyutunda 720P çözünürlüklü bir derin siyahlar ve canlı renkler getiren OLED ekran yer alan ürün, 64 GB gibi yetersiz görülen bir dahili depolama ile geliyor. Bir önceki modelde 32 GB dahili depolama bulunuyordu.

Bağlı televizyonlara 4K görüntü aktarabilen yani 4K TV’lerde yüksek çözünürlüklü oyun keyif yaşatan konsol, stant ünitesinde bir LAN portu taşıyor.

Daha iyi ses deneyimi getirdiği aktarılan Switch OLED, genel olarak büyük bir güncelleme getirmediği için hayal kırıklığı yaratmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nintendo Switch OLED beklendiği kadarı yenilikçi çıkmadı

Yurt dışında 8 Ekim tarihinde satışa sunulan modelin açıklanan yurt dışı satış fiyatı ise karşılaştırmak adına 364 euro seviyesinde yer alıyor. 364 euronun kur çarpımı 4 bin TL’ye yaklaşıyor. Türkiye’de elbette bunun üstüne gümrük dahil birçok vergi ekleniyor.

Bu arada Nintendo Switch Pro için kapının 2021 için kapandığını belirtelim. Ancak 2022’de gerçekten bir çok daha güçlü Pro model karşımıza çıkabilir. Bu model DLSS destekli bir Nvidia grafik birimi kullanılabilir.

İlgili Video