reklamı kapat

POPÜLER

Apple 12 Ekim etkinliği

Potansiyel 12 Ekim Apple etkinliğinde beklenen tüm ürünler

Apple, 14 Eylül etkinliğinde karşımıza iPhone 13’ler, Watch Series 7 ve iPad’ler ile çıktı. Bir sonraki etkinlik ise bu ay olabilir.

Apple’a yönelik daha önce doğru bilgiler vermiş sağlam bir kaynağa göre bir sonraki Apple etkinliği ekim ayında olacak gibi görünüyor. Burada şimdilik düşünülen potansiyel tarih ise tam olarak 12 Ekim. Ancak bunun halen kesin olmadığını belirtelim.

Peki bu etkinlikte ne gelecek? Apple’ın etkinlikte karşımıza ilk olarak yeni kablosuz kulaklık modeli AirPods 3 ile çıkması bekleniyor. Etkinlikte ayrıca iki tane MacBook bilgisayar modeli de yüzde 99 oranında kesin olarak tanıtılacak.

Bunların 14 inç ve 16 inç ekranlı yeni nesil MacBook Pro olacağı bilinenler arasında. Gerçekten yeni nesil, mevcut sürümden daha farklı tasarıma sahip Mac mini‘nin de düzenlenecek etkinlikte olacağı gelen bilgiler arasında. Bu modelin gücünü M1X işlemciden alacağı aktarılıyor.

Etkinlikte ayrıca macOS Monterey için çıkış tarihin paylaşılması bekleniyor. Etkinlik kapsamında ayrıca eylül etkinliğinde tanıtılan akıllı saat Apple Watch Series 7 için de beklenen çıkış / satış açıklaması yapılabilir. Ancak Watch Series 7 bu etkinlikten önce de raflara çıkarılabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En çok yeni nesil Apple MacBook Pro modelleri hakkında bilgimiz var

Apple M1X işlemcili 14 inç ve 16 inç ekranlı MacBook Pro modelleri yepyeni bir altyapı üzerine kuruluyor. Bildiğimiz kadarıyla 12,9 inç iPad Pro gibi Mini-LED ekrana sahip olacak yeni modeller ile tasarım güncellenecek ve dizüstülerin bünyesine HDMI ve SD kart yuvası gibi portlar konulacak. Ayrıca ürünlerde şarj için mıknatıs temelli yeni MagSafe de kullanılacak.

Modellerin performansı da yeni Apple Silikon işlemci özelinde yüksek olacak. Yukarıda da bahsettiğimiz M1X isimli yeni Apple Silikon işlemci, sekiz farklı yüksek performanslı çekirdeğe ve iki adet düşük seviye / verimlilik odaklı çekirdeğe sahip olacak.

Apple’ın yeni işlemcisi söylendiği kadarıyla 16 ya da 32 adet GPU çekirdeği ile özelleştirilebilecek. Yeni işlemci ile aynı zamanda modeller 64 GB’a kadar RAM ile de donatılabilecek.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın