reklamı kapat

POPÜLER

Apple 12 Ekim etkinliği

18 Ekim Apple etkinliğinde tanıtılması beklenen tüm ürünler ve çıkan detayları

Apple, 14 Eylül etkinliğinde karşımıza iPhone 13’ler, Watch Series 7 ve iPad’ler ile çıktı. Bir sonraki etkinlik ise 18 Ekim tarihinde olacak.

Beklenen Apple etkinliği tahmin edildiği gibi 12 Ekim değil 18 Ekim tarihinde yapılacak. Peki bu etkinlikte ne gelecek? Apple’ın etkinlikte karşımıza ilk olarak yeni kablosuz kulaklık modeli AirPods 3 ile çıkması bekleniyor.

AirPods 3, AirPods Pro gibi görünecek ancak Pro’nun ANC gibi özelliklerini yüksek ihtimalle bünyesinde barındırmayacak. Model kablosuz şarj özellikli hazne taşıyacak ve yine sadece beyaz renkte elde edilebilecek.

Etkinlikte ayrıca iki tane MacBook bilgisayar modeli de hemen hemen kesin olarak tanıtılacak. Bunların 14 inç ve 16 inç ekranlı yeni nesil M1X’li MacBook Pro olacağı yüzde 99 oranında kesin durumda.

Gerçekten yeni nesil, mevcut sürümden daha farklı tasarıma sahip Mac mini‘nin de düzenlenecek etkinlikte olacağı gelen bilgiler arasında. Bu modelin de gücünü M1X işlemciden alacağı aktarılıyor.

Etkinlikte ayrıca uzun süredir beta testleri süren macOS Monterey için de çıkış tarihin paylaşılması bekleniyor. Elbette Apple’ın bunun haricinde bazı sürprizleri de olabilir. Örneğin Apple Silikon’lu bir Mac Pro ile 32 inç iMac de lanse edilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En çok yeni nesil Apple MacBook Pro modelleri hakkında bilgimiz var

Apple M1X işlemcili 14 inç ve 16 inç ekranlı MacBook Pro modelleri yepyeni bir altyapı üzerine kuruluyor. Bildiğimiz kadarıyla modeller 12,9 inç iPad Pro gibi Mini-LED ekrana sahip olacak ve son bilgilere göre bu ekranda 120 Hz yenileme sunacak.

Yeni modeller bunlara ek olarak güncellenmiş tasarıma sahip olacak ve modellerin bünyesine HDMI ve SD kart yuvası gibi portlar konulacak. Ayrıca ürünlerde şarj için mıknatıs temelli yeni MagSafe de kullanılacak.

Modellerin performansı da yeni Apple Silikon işlemci özelinde yüksek olacak. Yukarıda da bahsettiğimiz M1X isimli yeni Apple Silikon işlemci, sekiz farklı yüksek performanslı çekirdeğe ve iki adet düşük seviye / verimlilik odaklı çekirdeğe sahip olacak.

Apple’ın yeni işlemcisi söylendiği kadarıyla 16 ya da 32 adet GPU çekirdeği ile özelleştirilebilecek. Yeni işlemci ile modeller 64 GB’a kadar RAM ile de donatılabilecek. Başlangıç RAM’i 16 GB seviyesinde olacak, depolama ise 512 GB depolama sunulacak. İnce çerçeveleri olacak modeller, 1080P webcam taşıyacak. Fiyatlar ise mevcut Pro’lar ile benzer seviyede olacak.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın