reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp için Windows ve Mac uygulamasına faydalı yenilik

WhatsApp, gizlilik endişeleri ile gündeme gelmeyi sürdürüyor ancak hep dediğimiz gibi geliştirmeler sürüyor. Bu sefer masaüstü odak noktasında.

Advertisement

WhatsApp için Windows ve Mac uygulamalarında artık “gizli ve güvenli” bir şekilde bire bir sesli ve görüntülü arama yapabiliyorsunuz. Firmanın yeni özellik için yayımladığı resmi açıklama tam olarak şöyle: “Geçtiğimiz yıl, WhatsApp’ta birbirini arayan ve genellikle uzun görüşmeler yapan kullanıcıların sayısında ciddi bir artış yaşandığına tanık olduk. Geçtiğimiz yılbaşında 1,4 milyar sesli ve görüntülü aramayla tek bir günde yapılan en yüksek arama sayısı rekorunu kırdık. Birçok kişinin hâlâ yakınlarıyla bir araya gelemediği ve yeni çalışma biçimlerine alışmaya çalıştığı bir dönemden geçiyoruz. Bu dönemde, dünyanın neresinde bulunuyor veya hangi cihazı kullanıyor olursanız olun, WhatsApp’ta yapılan sohbetlerin yüz yüze görüşmeye mümkün olduğunca yakın bir his vermesini istiyoruz.

Aramaları büyük bir ekranda yanıtlamak iş arkadaşlarınızla birlikte çalışmanızı ve ailenizi daha büyük bir tuvalde, daha net bir şekilde görmenizi kolaylaştırıyor. Üstelik konuşurken ellerinizi kullanmak zorunda kalmadığınız için, bulunduğunuz mekanda rahatça gezinebiliyorsunuz. Masaüstünden arama özelliğini, daha kullanışlı hale getirmek amacıyla hem yatay hem de dikey yönde sorunsuzca çalışacak şekilde tasarladık. Aramalar bilgisayarınızın ekranında bağımsız bir pencere olarak gösteriliyor ve bu pencerenin boyutunu dilediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Üstelik arama pencereleri her zaman en üstte kalacak şekilde tasarlandığı için, aramalarınız tarayıcı sekmeleri veya çok sayıda açık pencere arasında hiçbir zaman kaybolmuyor.

WhatsApp’taki sesli ve görüntülü aramalar uçtan uca şifrelidir. Böylece ister telefonunuzdan ister bilgisayarınızdan arama yapın, WhatsApp bu aramaları dinleyemez ve göremez. Sizlere güvenilir ve yüksek kaliteli bir deneyim sunabilmek amacıyla, WhatsApp masaüstü uygulamasında öncelikle bire bir arama özelliğini sunacağız. İleride bu özelliği sesli ve görüntülü grup aramalarını da kapsayacak biçimde genişleteceğiz.

Kullanıcılarımızın aile ve arkadaşlarıyla yapacakları görüşmelerde masaüstünden gizli ve güvenli arama özelliğinden keyifli bir şekilde yararlanacağını umuyoruz. Windows PC ve Mac’te masaüstü uygulamasının nasıl indirilebileceği dahil olmak üzere daha fazla bilgi edinmek için bu sayfaya bakabilirsiniz.”

WhatsApp için yeni dönem halen gündemde yer alıyor

WhatsApp kişilerin karşısına geçtiğimiz ay yeni bir gizlilik politikası çıkardı. Bu herkes için zorunlu olan ve kabul etmeden WhatsApp‘ın kullanılamayacağı yeni dönemde Facebook ile hiç olmadığı kadar yüksek oranda WhatsApp verisi paylaşılacaktı. Normalde bu zorunlu yeni dönem için 8 Şubat 2021 tarihi verilmişti. Ancak dünya genelinde artan tepkiler yüzünden firma bu süreyi ertelemek zorunda kaldı. Yeni tarih Facebook tarafından 15 Mayıs olarak açıklandı

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti