reklamı kapat

POPÜLER

2021 Lamborghini Countach

Ortalığı karıştıran duyuru; Lamborghini Countach geri dönüyor [Video]

Kısa süre önce gerçekleştirilen duyuruyla gündeme adeta bomba gibi düşen yeni Lamborghini Countach projesi, şimdiden büyüsünü yaratmaya başladı.

Lamborghini modern zamanlarının Diablo ile birlikte en unutulmaz isimlerinden birisi olan Countach, markanın on iki silindir mirasının da o dönem amiral gemisi konumundaydı. Gandini tarafından tasarlanan ve Ferrari F40 ve De Tomaso Pantera gibi modellerle döneminin süper otomobil genetiklerinin referansları arasında yer alan Lamborghini Countach bugün dünyanın en önemli klasikleri arasında. Örnekleri binlerce dolara alıcı bulan bu efsane rozeti, 70’lerde Miura’ya selam göndermek için kullanan Lambo, saatler önce gerçekleştirdiği duyuruyla bu kez 21. yy dünyasını sarsmak için kullanıyor. Eğer büyük bir terslik olmaz ise Countach rozetini son nesil altyapı ve modernize edilmiş bir karakterle tekrar sokaklarda göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Lamborghini Countach için detaylar şimdilik sınırlı

Countach’ın yeniden doğuşuyla ilgili duyuru henüz gerçekten çok taze. İtalyan üretici bu duyurunun detaylarını ise şimdilik her şeyiyle örtüler altında tutmayı tercih ediyor. 20 saniyelik bir ipucu videosuyla nabız veren model için “Rüyalar gerçeğe dönüşecek. Yeni Countach geliyor.” mesajı veriliyor. Örtüler altındaki silüet ise bizleri fazlasıyla agresif bir karakterin beklediğini hissettiriyor. Lamborghini içerisinde, yeni projenin oluşumu sırasında klasik Countach karaterine ne kadar kalındığı da önümüzdeki en büyük soru işaretleri arasında. Motor bölümü için de aynı şeyleri söylemek mümkün. Burada Aventador’daki safkan V12’nin korunup korunmayacağını da önümüzdeki günlerde göreceğiz.