reklamı kapat

POPÜLER

Lamborghini Countach; geri döneceği duyurulan efsane için ilk ipuçları geldi

Döneminin efsane genlerini günümüze taşımaya hazırlanan Lamborghini Countach için çizgileri gösteren ilk detaylar gelmeye başladı.

Lamborghini’nin hafta başında tüm dünyayı adeta şok eden duyurusuyla birlikte dönüş müjdesini aldığımız Countach içn gündem çok taze. 70’li yılların süper otomobil ikonlarından birisi olarak zihinlerimizde yer edinen böyle bir ismi tekrar hayata döndürmeye hazırlanan İtalyan üretici, son dönemlerde diğer markaların gerçekleştirdiği adımlara paralel bir hamle atmaya hazırlanıyor. Duyurusunun yanında örtülerin altında bir görselle gündeme oturan yeni Lamborghini Countach için bugün ilk ciddi ipuçları gelmeye başladı. Markanın sosyal medya hesaplarında da paylaşılan ve kısa sürede çok ciddi etkileşim alan görüntülerde, yeni Countach’ta görev yapacak motoru da ilk kez görme şansına erişiyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini Countach elektrik desteğiyle dönüyor

Paylaşılan üç parçalık görselde otomobilin ön bölümünde hakim olan parçaları da ciddi şekilde görmeye başlıyoruz. Beklediğimiz gibi oldukça agresif çizgiler üzerine kurgulanan yeni otomobilde, model isminde kullanılan fontlar da ufak bir revizyonla kendisine yer bulacak. Countach logosunun ön tamponda kullanılacak olması da klasik versiyona göre farklılığını hissedeceğimiz tercihler arasında. Paylaşımda en dikkat çekenlerden birisi de şüphesiz motoru gösteren parça oldu. Bu noktada pek çok kişi gibi bizi de şaşırtmayacak Lamborghini, V12 mirasını yeni modelde de sürdürecek. Sian’da kullanılan elektrik kombinasyonlu hibrit bir V12 diziliminin karşımıza çıkması da kuvvetle muhtemel. Eğer bu durum beklediğimiz gibi gerçekleşirse, 800 beygirin üzerinde bir güçle marka tarihinin en güçlü seri üretim otomobilinin podyumda bizi selamlayacak. Yeni Countach ile ilgili geri sayım devam ederken tüm gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili video

Countach için dönüş duyurusu!