reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen

Volkswagen cephesinden beklenen Lamborghini ve Ducati kararı

Alman otomotiv üreticisi Volkswagen, grup bünyesinde barındırdığı Lamborghini ve Ducati’nin akıbeti hakkında beklenen açıklamayı yaptı.

Volkswagen, otomobil grupları arasında belki de içerisinde en çok markayı bulunduran oluşumlardan biri. Hali hazırda Audi, Porsche, Bentley, Skoda, Seat, Lamborghini, Bugatti Ducati, Scania ve MAN gibi birçok marka bu çatı altında bulunuyor. Ancak koronavirüs salgını gibi küresel krizlerde bu denli çok markanın bir çatı altında toplanması masaya yatırılır hale geldi. Öyle ki Reuters’da çıkan ve iki VW yöneticisine dayandırılan haberlere göre grup, elektrikli araç üretmenin dev maliyeti sebebi ile diğer markaların geleceği hakkında endişeler söz konusuydu.

Şimdilik Lamborghini ve Ducati’nin geleceği hakkında bir karar verildi. Buna göre özellikle grubun 2025 sonrası stratejileri için bu markaların büyük önem taşıdığı ve lüks sınıfındaki planlarının onaylandığı açıklandı. Yapılan bir diğer açıklama ise Bentley’in grup içinde VW’den Audi yönetime geçecek olacağı oldu. Lamborghini ve Ducati hali hazırda Audi çatısı altındaydı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ne açıklama yapmıştı?

Grup CEO’su Herbert Diess, “Duygusal lüks otomobillerimiz corona krizini son derece iyi atlatıyor. Ayrıca Ducati’nin motosiklet satışları da yıldan yıla önemli ölçüde arttı.Sürekli olarak grupta yer alan marka portföyümüze bakıyoruz, otomotivdeki köklü değişim aşamasında bunu yapmak zorundayız. Piyasadaki bozulma göz önüne alındığında daha fazla odaklanmalı ve grubun bireysel bölümleri için dönüşümün anlamını tekrar kendimize sormalıyız.” ifadelerine yer vermişti.Şimdilik konu bir nebze olsun kapanmış gibi görünüyor. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle yeni nesil Volkswagen Golf