reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen yeni bir marka aldığını duyurdu; karşınızda Navistar

Alman devi Volkswagen bünyesinde barındırdığı markalara bir yenisini daha ekleyerek grubunu büyüttü. ABD’li Navistar bundan böyle VW bünyesinde hizmet verecek.

Volkswagen, otomobil grupları arasında belki de içerisinde en çok markayı burunduran oluşumlardan biri. Hali hazırda Audi, Porsche, Bentley, Skoda, Seat, Lamborghini, Bugatti Ducati, Scania ve MAN gibi birçok marka bu çatı altında bulunuyor. Görünüşe göre grup daha da genişleme niyetinde. Bunda göre 100 yılı aşkın geçmişi ile faaliyetlerini sürdüren otobüs ve kamyon şirketi olan Navistar, Volkswagen bünyesine katılıyor. Alman üreticisi daha önce de Navistar’ı almayı denemiş ancak başarılı olamamıştı. Şimdi ise yaklaşık 3.7 milyar dolarlık bir ödeme ile hedefe ulaşılmış olundu. ABD’de en önemli ticari araç üreticilerinden biri olan Navistar’ı önümüzdeki yıllarda Avrupa’da görmemiz de oldukça olası.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen yetkilileri grup içindeki markalar hakkında konuşmuştu

Grup CEO’su Herbert Diess, “Duygusal lüks otomobillerimiz corona krizini son derece iyi atlatıyor. Ayrıca Ducati’nin motosiklet satışları da yıldan yıla önemli ölçüde arttı. Sürekli olarak grupta yer alan marka portföyümüze bakıyoruz, otomotivdeki köklü değişim aşamasında bunu yapmak zorundayız. Piyasadaki bozulma göz önüne alındığında daha fazla odaklanmalı ve grubun bireysel bölümleri için dönüşümün anlamını tekrar kendimize sormalıyız.” ifadelerine yer verdi.

İlginizi çekebilir

Renault Megane eVision; elektrikli hatcback provası tanıtıldı