reklamı kapat

POPÜLER

Otogaz (LPG)

LPG (Otogaz) hakkında şaşırtan veri; Türkiye dünya birincisi

Akaryakıt fiyatlarının yılda yıla artması ile birlikte sürücülerin sıklıkla tercih ettiği LPG (Otogaz) hakkında ilginç bir veri ortaya çıktı.

Türkiye’de sürücülerin araçlarında kullandığı en yaygın akaryakıt türlerinden biri LPG (Otogaz). Gerek alım sırasında ucuzluğu gerek ise tüketim maliyetleri sebebi ile kullanıcılar otogaza yöneliyor. Bu durumda gelişen ve daha da güvenli olan teknolojik imkanlar da etkili oluyor. Benzin ve dizele göre çevreci kimliği ile de ortaya çıkan LPG hakkında yeni bir veri ortaya çıktı. Buna göre hali hazırda dünya üzerinde en çok LPG kullanan araç Türkiye’de bulunuyor. Bu ünvanı Güney Kore’den alan Türkiye, otogaz kullanımında liderliğe oturdu. Akaryakıt fiyatlarındaki hızlı artışa bakarsak uzun bir süre buradan ayrılmayacak gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LPG (Otogaz) kullanımı Türkiye’de gün geçtikçe artıyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz yaptığı açıklamada, “2023’te yerli gazımızın piyasaya arz edilmesiyle birlikte, Türkiye organize gaz piyasaları, Avrupa’da kendi ülkesinde üretilen gazın uluslararası ticarete konu edildiği az sayıdaki gelişmiş gaz ticaret merkezlerinden biri olma imkanına ulaşacaktır. Türkiye 2019’da otogaz kullanımında Güney Kore’yi geçerek birinci sıraya yükselmiştir.” ifadelerine yer verdi.

İlginizi çekebilir

Hyundai Tucson N Line tanışın