reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen cephesinden beklenmeyen açıklama; yeni bir Shooting Brake!

Volkswagen, genelde geniş ailelerin tercihi “station wagon” modellerini uzun süredir üretiyor. Ancak yeni açıklamalar bir Shooting Brake modelinin de yolda olduğunu gösteriyor.

Daha fazla yaşam alanı ve bagaj kapasitesi isteyen kullanıcıların popüler tercihi “station wagon” modeller yıllardır çeşitli markalar tarafından üretiliyor. Ülkemizde tek tük gördüğümüz bu modeller aslında yurt dışında oldukça popüler. Hatta sadece geniş hacimleri yüzünden değil, tasarımları ve tarzlarından dolayı bu tip araçları tercih eden geniş bir kitle de var. “Shooting Brake” modeller ise station wagon araçlardan biraz daha farklıdır. Genel tasarımları coupe bir model üzerinden geliştirilmiştir. Bu tip araçların çizgileri daha sportif ve arka bagaj eğimleri daha fazladır. Azalan tavan yüksekliği ile bagaj kapasitesinden çok, sportiflik hedeflenir. Örnek olarak Mercedes-Benz’in CLA Shooting Brake verilebilir. Ancak bugünkü konumuz Volkswagen. Alman üretici yeni bir Shooting Brake üzerinde çalıştığını açıkladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen, Shooting Brake fikrini onayladı

Volkswagen’nin coupe modeli Arteon hakkında uzun süredir dedikodular mevcuttu. Modele ait bir Shooting Brake üretme fikri, sevenlerini de heyecanlandırıyordu. Marka bu konudaki beklentileri onayladı. Yeni fabrikalar ve elektrikli araçlar hakkında Alman basınına konuşan marka yetkilileri, yeni açılacak fabrikada Arteon ve bir Shooting Brake modeli üreteceğini söyledi. Planlanan modelin 4 kapı veya 2 kapı olup olmayacağı, yapının Arteon bazlı olup olmayacağı gibi konular henüz belirsiz, bekleyip göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Volkswagen T-Cross için çarpışma testi sonuçları açıklandı