reklamı kapat

POPÜLER

Samsung
Samsung

Samsung’dan telefon kılıfları ve saat kayışları için önemli iş birliği!

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, kısa süre önemli bir iş birliğine imza attıklarını duyurdu. Bunun arkasında telefon kılıfları ve akıllı saat kayışları yer alıyor.

Samsung son dönemde çevreci yapısını geliştirmeyi sürdürüyor. İşte firma bu konuda tekrardan gündemde. Yapılan resmi açıklamaya göre şirket, plastik kirliliğinin azaltılmasına aktif katkı sağlayan aksesuarlar sunmak için Danimarkalı öncü tekstil markası Kvadrat ile iş birliği gerçekleştirdi. İş birliği kapsamında Galaxy S20 Plus için üretilen kılıflar ve Galaxy Watch Active 2 akıllı saat modeli için üretilen kayışlar plastik şişelerden elde edilen tekstil malzemelerinden yapılıyor. Galaxy S20 Plus için özel olarak geliştirilen bu telefon kılıfları Türkiye’de Samsung online mağaza üzerinden bu ay itibarıyla satışa sunulurken, Galaxy Watch Active 2 için sürdürülebilir malzemelerle üretilen kayışlar ise mayıs ayında ülkemizde satışa sunulacak deniyor. Bu adım gerçekten oldukça önemli görünüyor ve takdir topluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung çevreye değer veriyor

Söylendiği kadarıyla Galaxy S20 Plus telefon kılıfları, Kvadrat tarafından ömrünü tamamlamış plastik şişelerin geri dönüştürülmüş polyester iplikler haline getirildiği sürdürülebilir ileri dönüşüm uygulamasıyla elde edilen tekstil ürünlerinden yapılıyor. Geri dönüştürülmüş iplikler, söylendiği kadarıyla geleneksel işlemlere kıyasla karbondioksit emisyonunu azaltacak şekilde üretiliyor. Geleneksel polyester üretim yöntemleriyle karşılaştırıldığında Kvadrat, geri dönüştürülmüş iplikleri daha az enerji tüketen bir işlemle üretiyor. Bu işlem şu aşamalardan oluşuyor:

– Ömrünü tamamlamış plastik şişeler toplanıyor.
– Şişeler,eritilerek yeniden şekillendirildikleri bir malzeme dönüştürme işlemine tabi tutulup yeniden formüle ediliyor.
– Eritilen plastik madde, geri dönüştürülmüş polyester parçacıkları haline getiriliyor. Bu parçacıklar, tescilli bir işlem yoluyla kalıptan geçirilip yeniden dokunarak yüzde yüz geri dönüştürülmüş polyester FR ipliğe dönüşüyor.
– İplik, Galaxy S20+ kılıf çeşitleri için farklı renklere boyanıyor.
– Her bir 500 ml’lik plastik şişeden 2 kılıfa yetecek iplik üretilebiliyor. Elde edilen iplikle, telefon kılıfının kumaşı dokunuyor.

Hepsine ek olarak kılıfın satışlarından elde edilen gelirin bir bölümü çevre için bağışlanıyor.

İlginizi Çekebilir

Firma akıllı saati tansiyon ölçme özelliği ekledi