reklamı kapat

POPÜLER

eFootball

PES efsanesi eFootball oldu; işte ücretsiz oyundan detaylar [Video]

Hayatımıza “Winning Eleven” adıyla giren ve ardından PES yani “Pro Evolution Soccer” olan efsane futbol oyunu eFootball olarak yolda devam edecek.

Son yıllarda FIFA serisinin çok gerisinde kalmasına rağmen halen futbol oyunu denildiği zaman akla Pro Evolution Soccer yani PES geliyor.

İşte bu tüm iyi ve kötü yanlarıyla hayatımızın uzun yıllardır parçası olan futbol oyunu artık eFootball olarak piyasada olacak.

Hakkında çok fazla detayın ağustos ayında verileceği yapım, firmadan yapılan resmi açıklamaya göre önümüzdeki sonbahar piyasaya sürülecek.

Direkt olarak Unreal Engine 4 üzerine kurulan yapım, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One ve PC için hazırlanıyor. Aynı zamanda oyunun Android ve iOS sürümleri de masaüstü ve konsol sürümlerinin hemen ardından gelecek açıklaması yapılıyor.

Firmaya göre yeni nesil konsollar ve oyuncular için yeni bir marka kimliği olan eFootball, daha önce Pro Evolution Soccer ve Winning Eleven olarak bilinen oyuna yepyeni bir soluk getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni PES yani eFootball, ücretsiz olarak kullanıma sunulacak

Yapım hakkında “Oyuncu tepkilerini büyük ölçüde elden geçirmemize izin veren Unreal Engine’in gücünden yararlanarak, eFootball’ı uzun yıllar destekleyecek yepyeni bir futbol oyun motoru oluşturduk,” diyen eFootball serisinin yapımcısı Seitaro Kimura, sözlerine, “yapım yeni nesil konsolların gücü ve dünyaca ünlü futbolcularla iş birliklerini arkasına alan, bugüne kadarki en heyecanlı ve gerçekçi oyunumuz. Gelecek ay oynanışla ilgili bazı ayrıntıları sizlerle paylaşacağız, bu nedenle bizi izlemeye devam edin,” şeklinde devam etti.

Merak uyandıran oyun için yayımlanan ilk tanıtım videosunu direkt olarak sayfanın üzerinden izleyebilirsiniz.