reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P50

Huawei P50 serisi kamera konusunda çok iddialı geliyor

Uzun zamandır merak beklenen Huawei P50 serisi, kamera konusunda pazarın en iyisi olmaya geliyor. İşte son ortaya çıkanlar;

Huawei P50 serisi ile resmen 29 Temmuz tarihinde tanışıyoruz. Telefonların en büyük fark yaratacağı yer ise kesinlikle kamera sistemleri olacak.

Huawei’den yapılan paylaşımlara göre telefonlar renkleri gerçekte olduğu gibi kayıt altına alabilecek. Yani telefonlar biz ne görüyorsak onu kaydedecek, renklerde aşırı abartılar olmayacak.

Bu durum birçok kullanıcı için güzel görünüyor. Çünkü telefonlar bazen renkleri olduğundan daha cansız ya da çok daha canlı işleyebiliyor. Çoğu kullanıcı renkleri kendi gördüğü gibi yakalamak istiyor. Sonuçta çekim sonrası istenilen renk ayarları istenildiği gibi yapılabiliyor.

Arkasında Sony imzalı IMX707, IMX600 ve IMX800 gibi sensörlerin yer aldığı Leica ortaklığını son üyelerinden oluşan Huawei P50 serisi, firmanın açık olarak söylediği “öncü mobil görüntüleme teknolojileri” ile pazarda ciddi şekilde ses getirecek izlenimi oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P50 serisinde işlemci konusunda ilginç bir durum var

Telefonlar biliyorsunuz son dönemde Qualcomm imzalı işlemciler üzerine kurulacak haberleriyle çok ses getiriyordu. İlk aşamada telefonlarda sadece Huawei tarafından geliştirilen Kirin 9000 işlemcinin kullanılması planlanıyordu.

Daha sonra ise telefonların hepsinde ya da bazısında 5G desteği olmayan Snapdragon 888 işlemcinin kullanılacağı konuşulmaya başlandı. İşlemcideki 5G desteğini ABD ambargosunu delmek adına kaldıracak Qualcomm, kaynaklara göre Huawei ile satış konusunda büyük imzalar attı.

Snapdragon 888 işlemci şu an tüm amiral gemisi Android telefonlarda kullanılıyor ve genel olarak yüksek bir performans sunuyor. Peki neden tüm cihazlara Kirin 9000 konulmuyor? Daha önce de aktardığımız üzere bunun arkasında tedarik sorunu yer alıyor.

Sağlam kaynakların duyumlarına göre Huawei, yeni serisi için yeteri kadar Kirin 9000 üretemiyor. Bu açıdan yardıma Snapdragon işlemciler ile Qualcomm koşuyor. Bazı kaynaklar Kirin 9000’in sadece Huawei P50 Pro ve P50 Pro Plus modellerinde olabileceğini belirtiyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un oyun tarafına özel yeni kulaklığı