reklamı kapat

POPÜLER

Twitter Fleets

Sürpriz hamle geldi: “Twitter Fleets resmi olarak kapatılıyor”

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, geç de olsa kullanmaya başladığı bir altyapıyı bitiriyor. Twitter Fleets kapatılıyor.

Hikayeler formatı Snapchat ile hayatımıza girmiş, daha sonra ise Facebook tarafından kopyalanarak Instagram‘a dahil edilmişti.

Facebook’un daha sonra kendi ana uygulaması başta olmak üzere WhatsApp içerisine dahi getirdiği Hikayeler altyapısı, Fleets ile Twitter’a da giriş yapmıştı.

Ancak Twitter Fleets dakikalar önce yapılan resmi açıklama ile kapatıldı. Bunun arkasında özelliğin çok az kullanılması yer alıyor.

Peki Fleets’in kapatılmasına üzülen olur mu? Bunun cevabı yüksek ihtimalle hayır. Gerçekten Fleets genel olarak hiçbir pazarda dikkat çekmeyi başaramadı.

Firmanın büyük bir umutla başlattığı özellik için yayımladığı resmi açıklama ise hatırlamak adına tam olarak şöyleydi:

“Kullanıcılar, metin, Tweetler, fotoğraflar veya videolar ile Fleet oluşturabilecek ve Fleet’lerini çeşitli arka plan ve metin seçenekleriyle özelleştirebilecek. Fleets’de bir Tweeti paylaşmak için Tweetin altındaki “Paylaş” simgesine ve ardından “Fleet’de Paylaş” a basmak yeterli oluyor. Sonra, bazı metin veya emojilerle bunun hakkında ne düşündüğünü kullanıcı ekleyebilir. Yakın zamanda, çıkartmalar ve canlı yayın özelliği Fleets’de mevcut olacak.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter Fleets tarih olurken, firma bugün başka bir adım daha attı

Twitter, artık kişilerin attıkları bir tweet’e kimlerin cevap verebileceğini değiştirmesine imkan tanıyor. Bu özellik tweet atıldıktan yani yayımlandıktan sonra da çalışıyor.

Bu sayede daha önce attığınız bir tweet’i güncelleyerek sadece takip ettiğiniz kişilerin cevap vermesini sağlayabiliyorsunuz. Burada “sadece bahsettiğim kişiler bu tweet altına yorum atabilsin” seçeneği de sunuluyor.

İlginizi Çekebilir

Elektrikli wingsuit ile tanışın; hem de BMW destekli