reklamı kapat

POPÜLER

Twitter Hikayeler Fleets

Hikayeler furyasına giriş yapan son isim: Twitter

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, geç de olsa Hikayeler formatına giriş yapıyor. Evet Hikayeler altyapısı Twitter’a da geliyor.

Hikayeler formatı Snapchat ile hayatımıza girmiş, daha sonra ise Facebook tarafından kopyalanarak Instagram‘a dahil edilmişti. Facebook’un daha sonra kendi ana uygulaması başta olmak üzere WhatsApp içerisine dahi getirdiği Hikayeler altyapısı, yakında Twitter’da da olacak. Firmanın bugün Brezilya merkezli olarak test etmeye başladığı yeni özelliği Fleets, kullanıcıların 24 saat sonrası kendisini silen paylaşımlar oluşturmasına imkan tanıyor. Yazı, fotoğraf ya da GIF temelli çalışan ve içerikleri ana sayfanını en üstüne yerleştiren Twitter Fleets, aktarıldığı kadarıyla hem Android hem de iOS tarafında aktif olarak test ediliyor. Kişilerin hesaplarında kalıcı olarak kalmasını istemediği görüşleri için hazırlandı denilen Twitter’ın Hikayeleri Fleets, ilerleyen dönemde herkese açılacak deniyor. Bu furyaya adım atması oldukça uzun süren firma, şu an kullanıcıları pek de memnun etmiş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter Hikayeler popüler olabilir mi?

Süreç şimdilik biraz tepki çekiyor. Kişiler Hikayeler formatının Twitter’a gelecek olmasını pek de iyi karşılamamış durumda. Ancak yine de büyük hesapların hikaye paylaşımları mutlaka dikkat çekecektir. Bu açıdan özellik rakipleri kadar olmasa da popüler olabilecek potansiyeli barındırıyor. Kişiler bunun yerine keşke tweet düzenleme gelse diyor.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için sonunda gelen harika özellik