reklamı kapat

POPÜLER

iPhone Android

iPhone üzerine Android kurmak mı? İşte bu gerçek oldu!

iPhone modellerinin en büyük özelliği biliyorsunuz kendilerine özel iOS işletim sistemleri. Ancak artık bazı kullanıcılar telefonlarına Android kurabilecek.

Gündemde gerçekten ilginç bir haber bulunuyor. Bu haberin arkasında da Project Sandcastle yer alıyor. Project Sandcastle, iPhone’lara Android yüklenmesini sağlayan bir proje. Jailbreak temelli donanımsal bir açığı (Checkra1n) kullanarak kişilerin “iPhone 7, 7 Plus ve 6. jenerasyon iPod Touch” üstüne çalışır şekilde Android işletim sistemi kurmasına imkan tanıyan proje, gerçekten çok ilginç görünüyor. Şimdilik Android kurulan iPhone’larda tüm özellikler kullanılamıyor. Örneğin şu an kamera, mobil bağlantı ya da Bluetooth çalışmıyor. Bu açıdan kişiler henüz iPhone’larını gündelik kullanabilecekleri bir Android telefona dönüştüremiyor. Ancak çalışmaların sürdüğü ve yeni özellikler yanında sürece yeni iPhone’ların da dahil edileceği aktarılıyor. Sürecin gelecekte işletim sistemleri arasında hızlı geçiş yapılabilecek hale getirilebileceği dahi söylenenler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone üstünde Android fikri çok ilginç görünüyor

Ancak yine de çoğu kişinin böyle bir şeye çok da fazla ilgi göstereceği düşünülmüyor. Topluluk bazında böyle bir işlemin yapılmış olması büyük bir başarı olarak görünüyor ancak yine de emekler biraz boşa görünüyor. Kişilerin yüzde 99’u iPhone’ları donanımlarından çok işletim sistemleri için tercih ediyor. Bu açıdan kimsenin iPhone donanımına Android yüklemek isteyeceği düşünülmüyor. Özellikle de sürecin sadece eski cihazlara destek verdiği göz önüne alındığı zaman..

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için çıkan sonunda dedirten güncelleme