reklamı kapat

POPÜLER

Android iOS

Kişiler Android işletim sisteminden iOS’e neden geçiş yapıyor?

Akıllı telefon dünyasında şu an iki mobil işletim sistemi yer alıyor. Bunlar bildiğiniz üzere Google Android ve Apple iOS. Yapılan bir anket ise bu sistemler arası geçiş hakkında ilginç bilgiler veriyor.

PC Mag tarafından yapılan bu anket, kişilerin 2018 itibariyle neden mobil işletim sistemi değiştirdiklerini gözler önüne seriyor. 2.500’den fazla kişinin katıldığı ankete göre kişiler iOS’ten Android’de daha çok “uygun fiyatlı” telefonlar nedeniyle geçiyor. Biliyorsunuz iPhone ailesi her zaman yüksek fiyat etiketleriyle satılıyor. Android tarafında ise oldukça uygun fiyatlı modeller bulunabiliyor. Kişilerin Android’den iOS’e geçme nedeni ise ankete göre en çok sunulan daha iyi “kullanıcı deneyimi”. Ankete katılan kişiler iOS işletim sistemini sunulan kullanıcı deneyimi açısından daha iyi buluyor. Buna Apple’ın uzun yıllardır kurduğu kapalı yapının ve ekosistem etkileşiminin büyük etkisi bulunuyor. Ankette belirtilen diğer maddeler arasında ise çok büyük farklar karşımıza çıkmıyor. Android’den iOS’e geçen kişilerin sadece yüzde 4’ü daha hızlı güncelleme nedenini öne sürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android iOS

Apple’dan iOS 12 işletim sistemli yeni iPhone modelleri geliyor

Tekrardan hatırlamak adına OLED ekranlı ikinci jenerasyon iPhone X, çok merak edilen dev OLED ekranlı iPhone X Plus ve LCD ekranlı 6,1 inç iPhone yolda bulunuyor. Modellerin iPhone 11, iPhone 11 Plus, iPhone 9 ya da iPhone XS, iPhone XS Plus, iPhone (2018) şeklinde isimlendirilmesi bekleniyor. Tasarımsal olarak iPhone X’un çizgisini devam ettirecek modeller, fiyat konusunda da detaylanmış durumda. Buna göre ikinci jenerasyon iPhone X 800-900 dolar, iPhone X Plus 900-1000 dolar, LCD ekranlı 6,1 inç iPhone 9 ise 600-700 dolar seviyesinde raflardaki yerini alacak.

İlgili Video

Samsung’un Apple’a yönelik hazırladığı içeriklerden