reklamı kapat

POPÜLER

Android'e Geç

Google, “Android’e Geç” iOS uygulamasının kapsamını büyüttü

İnternet devi Google, bugün iPhone modelleri için geliştirdiği Android’e Geç uygulamasının kapsama alanını genişletti.

Destekli ülkelerde ücretsiz olarak buradan elde edilebilen Android’e Geç ya da İngilizce adıyla “Switch to Android” uygulaması, aslında kendisini ismiyle tam olarak tanımlıyor. Bu uygulamanın amacı kişilerin bir iPhone telefondan Android telefona geçişini kolaylaştırmak. Genel olarak çok basit ve kullanışlı şekilde tasarlanan uygulama, iPhone kullanıcılarının Android telefona geçerken, kişiler, takvim etkinlikleri, fotoğraflar ve videolarını zahmetsiz şekilde yanlarında götürmesine imkân tanıyor. Aktarım sürecini kablolu ya da kablosuz olarak gerçekleştirebilen ve yüksek güvenlik sunduğu aktarılan uygulama, halen sadece belirli pazarlarda yer alıyor.

Buna ek olarak uygulamanın bir sınırı daha bulunuyordu. O da sistemin sadece Google imzalı Pixel telefonlara destek veriyor olmasıydı. İşte bu durum bugün itibarıyla değişti. Artık “Android’e Geç” uygulaması tüm Android 12 telefonlar ile kullanılabiliyor. Google, artık uygulamayı güncel her cihaz ile çalışır hale getiriyor ve daha fazla kişinin Android telefonlara geçmesini istiyor. Uygulama halen Türkiye App Store’da görünmüyor ve bunun ne zaman değişeceği ve Türkiye çıkışının yapılacağı bilinmiyor.

Bilenler olacaktır bunun bir benzeri tam tersi süreç için Apple tarafından da sunuluyor. Buradan elde edilebilen Apple imzalı ücretsiz iOS’e Taşı uygulaması, Android telefonlardan iPhone’a geçişi kolaylaştırıyor. Apple bu uygulaması için şunu açıklıyor:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“iOS ile ilgili her şey kolay olacak şekilde tasarlanır. iOS’e geçiş de buna dahildir. iOS’e taşı uygulaması sayesinde yalnızca birkaç adımla otomatik ve güvenli bir şekilde Android aygıtınızdaki tüm içeriği başka bir aygıta geçirebilirsiniz.

Android’ten geçiş yaparken içeriği başka bir yere kaydetmeniz gerekmez. iOS’e Taşı uygulaması her tür içeriği sizin için güvenle aktarır: “Kişiler, Mesajlar geçmişi, Kamera’daki fotoğraflar ve videolar, İnternetteki yer imleri, E-posta hesapları ve Takvimler.”

Google Android’e Geç yanında bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi