reklamı kapat

POPÜLER

Apple Bul Android google

Google, iOS için “Android’e Geç” uygulaması geliştiriyor

Google, kişilerin iPhone’lardan Android telefonlara geçişini kolaylaştırmak adına “Android’e Geç” uygulaması geliştiriyor.

İnternet devi Google, kullanıcıların iOS tarafından yani iPhone’lardan Android telefonlara geçişini kolaylaştırmak için aslında şimdi de yedekleme üzerinden bazı imkanlar sunuyor.

Ancak son APK incelemeleri sonrasında “Switch to Android” isimli, Apple’ın hazırladığı Android için “Move to iOS” uygulamasının benzeri bir seçenek gündem olmuş durumda.

Direkt olarak Apple App Store‘a eklenmesi planlanan bu uygulama, kullanıcıların bir iPhone’dan Android telefona geçişini inanılmaz kolay hale getirecek gibi görünüyor.

İlk detaylara bakılırsa ortak WiFi ağından çalışacak Google imzalı altyapı, cihazlar arasında olabilecek her içeriği taşıyacak ve kullanıcıların büyük geçişini oldukça hızlandıracak.

Bu uygulamanın yakında resmi olarak çıkması bekleniyor ancak henüz resmi bir açıklama ya da tarih verilmiş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google, Android odaklı başka çalışmalar da yapıyor

Apple cihazlar “Find My” ya da “Bul” uygulaması üzerinden kayboldukları zaman bulunabiliyor. Biliyorsunuz bu süreçte GPS değil kullanımdaki tüm diğer Apple cihazlar kullanılıyor.

Hemen her Apple ürünü (iPhone, Mac vb.) açık olduğu zaman anonim olarak çevresindeki diğer Apple ürünlerinin konumunu tespit ediyor ve bunu Apple’ın sunucularına gönderiyor.

Bu sayede anonim bir veri tabanı oluşturuluyor. Böylelikle kaybettiğiniz ya da çaldırdığınız bir Apple ürününü harita üstünden görerek bulabiliyorsunuz.

İşte bu altyapının bir benzeri XDA’ya göre ileride Android tarafına da gelecek. Çünkü XDA tarafından yapılan bir APK incelemesinde açık olarak “Find My Device Network” ibaresi bulundu.

Bunun yani cihazımı bul ağı‘nın direkt olarak Apple Bul ile birebir benzer olduğu düşünülüyor ancak halen firmadan bu konuda bir resmi açıklama gelmiyor.

İlginizi Çekebilir

Yakın zaman önce çıkan katlanabilir elektrikli bisikletlerden