reklamı kapat

POPÜLER

Android Google

Google, çok eski Android cihazlar için kendi desteğini kesiyor

Google, gerçekten çok eski Android telefon modelleri için desteğin kesileceğini duyurdu. Burada büyük ihtimalle sizi etkileyen bir durum olmayacak.

Android 2.3.7 (Gingerbread’in son sürümü) ve altında işletim sistemine sahip telefonlara Google hesabı ile giriş 27 Eylül itibarıyla bitiyor.

Burada tam 10 yıl eski Android telefonlardan bahsediyoruz ve bu desteğin kesilecek olması telefonların tamamen kullanılmaz hale geleceğini göstermiyor. Burada spesifik olarak Google servisleri kullanılmaz hale gelecek. Ancak bir Android telefon için bu hemen hemen her şey anlamına geliyor.

Yukarıda da dediğimiz gibi sanıyoruz bu kadar eski Android telefon kullanan kimse kalmamıştır ancak yine de Google uyarısını yapıyor. Bu kadar eski cihazların büyük bir güvenlik riski taşıdığını belirtmek gerekiyor. Cihazların bir an önce bir kenara alınması gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google, Android konusunda en çok daha farklı bir konuda gündeme gelmişti

Google, kullanıcıların iOS tarafından yani iPhone’lardan Android telefonlara geçişini kolaylaştırmak için aslında şimdi de yedekleme üzerinden bazı imkanlar sunuyor.

Ancak son APK incelemeleri sonrasında “Switch to Android” isimli, Apple’ın hazırladığı Android için “Move to iOS” uygulamasının benzeri bir seçenek gündem olmuş durumda.

Direkt olarak Apple App Store‘a eklenmesi planlanan bu uygulama, kullanıcıların bir iPhone’dan Android telefona geçişini inanılmaz kolay hale getirecek gibi görünüyor.

İlk detaylara bakılırsa ortak WiFi ağından çalışacak Google imzalı altyapı, cihazlar arasında olabilecek her içeriği taşıyacak ve kullanıcıların büyük geçişini oldukça hızlandıracak. Bu uygulamanın yakında resmi olarak çıkması bekleniyor ancak henüz resmi bir açıklama ya da tarih verilmiş değil.

Not: Görsel temsilidir

İlginizi Çekebilir

Yakın zaman önce çıkan katlanabilir elektrikli bisikletlerden