reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp, eski Android ve iPhone modellerine desteği kesiyor

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, eski Android ve iPhone modellerine desteği kesiyor. İşte o yazılımlar;

Advertisement

WhatsApp, geriye dönük destek konusunda gerçekten en iyi uygulamalar arasında yer alıyor. Ancak belirli bir noktadan sonra yeni özellikler için ileriye bakmak gerekiyor. İşte Facebook’un arkasında olduğu WhatsApp tam da bunu yapıyor. Yapılan açıklamaya göre 1 Şubat 2020 tarihi itibariyle Android Gingerbread (2.3.7) ve iOS 8 işletim sistemli cihazlar için verilen destek sona eriyor. Firma yaptığı açıklamada desteğin iOS 9 ve üstü ile Android 4.0.3 üstü cihazlara verilmeye devam edileceğini aktarıyor. Desteğin kesildiği cihazları kullanan çok fazla kişinin olduğu düşünülmüyor ancak yine de bu kadar geriye dönük desteği olması çok iyi sayılıyor. 1 Şubat 2020 itibariyle bahsettiğimiz cihazlar WhatsApp’ın hiç çalışmayacağını belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için kısa süre önce güzel bir özellik gelmişti

Hatırlarsınız Google Assistant ile uzun süredir bir entegrasyonu bulunan uygulama, bu sayede “Hey Google, WhatsApp mesajı gönder” gibi komutlara destek veriyordu. İşte bu entegrasyon geliştirildi. Yapılan güncelleme ile artık kişiler Google Assistant üstünden direkt olarak video görüşmesi de başlatılabiliyor. Bu sayede telefonu tutmaya uygun olmadığınız durumlarda da kolay şekilde video görüşmesi yapabiliyorsunuz. Birçok kişi için güzel olan özelliğin, Google tarafından herkes için açıldığı aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Google’ın en yeni uygulaması