reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp, eski Android cihazlara desteğin kesileceği tarihi açıkladı

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, uzun yıllardır hayatımızda bulunuyor. Sürekli olarak gelişen uygulama, eski cihazlara verdiği desteği keserek yoluna devam ediyor.

Advertisement

WhatsApp geriye dönük destek konusunda gerçekten en iyi uygulamalar arasında yer alıyor. Çok eski cihazlarda dahi çalışan uygulama, yapılan açıklamaya göre Android Gingerbread dönemini 2020 itibariyle sona erdiriyor. 2010 yılında kullanıma çıkan ve şu an tüm aktif Android cihazların sadece yüzde 0.3’ünde yer alan Android Gingerbread, desteğin biteceği 2020 yılında tam 10 yaşında olacak. Desteğin şimdiye kadar verilmiş olması gerçekten çok iyi dururken, şirketin 13 Haziran tarihinde güncellediği “desteğin kesileceği platformlar listesi” şu şekilde karşımıza çıkıyor;

– Nokia S40 – 31 Aralık 2018’den sonra

– Android 2.3.7 ve daha eski – 1 Şubat 2020’den sonra

– iPhone iOS 7 ve daha eski – 1 Şubat 2020’den sonra

WhatsApp pazarın tartışmasız lideri

Sürekli olarak yeni özelliklerle geliştirilen platform, Facebook’un Instagram ile beraber yaptığı en önemli yatırımlar arasında yer alıyor. Şirketler ile iletişimi değiştiren platform, akıllı telefon döneminin en büyük yıldızlarından sayılıyor. Hikayeler gibi özelliklere rağmen temel yapısı koruyan WhatsApp, biliyorsunuz birçok şirket içerisinde e-posta’nın yerini alıyor. Yakında grup görüntülü konuşma özelliğini de kazanacak uygulama, çehresini ciddi anlamda genişletiyor. Uygulama uzun zamandır her akıllı telefonun olmazsa olmazı olarak sayılıyor.

İlgili Video

YouTube mobil anlık mesajlaşma sistemi