reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple anlatıyor: “Android’den iPhone’a geçiş nasıl yapılır?” [Video]

Apple, kişilerin Android telefonlardan iPhone’lara geçişini kolaylaştırmak adına özel bir altyapı sunuyor. Peki bu nasıl çalışıyor?

Apple Türkiye bugün Türkçe anlatıma sahip güzel bir video yayımladı. “Android’den iPhone’a geçiş nasıl yapılır?” isimli bu videoya açıklama olarak şu eklendi: “iOS’e Taşı uygulamasını kullanarak Android aygıtınızdaki fotoğrafları, mesajları ve çok daha fazlasını iPhone’unuza kolayca nasıl aktarabileceğinizi öğrenin.”

Bu videonun amacı Android telefon sahiplerinin iPhone’a geçişini çok ciddi oranda kolaylaştırmak. Yukarıda izleyebileceğiniz video, süreci tane tane anlatıyor ve aktarımda karşılaşabileceğiniz her şeyi açık olarak gözler önüne seriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sadece Apple değil Google da Android – iPhone arası aktarım üzerinde çalışıyor

Google, kullanıcıların iOS tarafından yani iPhone’lardan Android telefonlara geçişini kolaylaştırmak için aslında şimdi de yedekleme üzerinden bazı imkanlar sunuyor.

Ancak son APK incelemeleri sonrasında “Switch to Android” isimli, Apple’ın hazırladığı Android için “Move to iOS” uygulamasının benzeri bir seçenek gündem olmuştu.

Direkt olarak Apple App Store‘a eklenmesi planlanan bu uygulama, kullanıcıların bir iPhone’dan Android telefona geçişini inanılmaz kolay hale getirecek gibi görünüyor.

İlk detaylara bakılırsa ortak WiFi ağından çalışacak Google imzalı altyapı, cihazlar arasında olabilecek her içeriği taşıyacak ve kullanıcıların büyük geçişini oldukça hızlandıracak. Bu uygulamanın yakında resmi olarak çıkması bekleniyor ancak henüz resmi bir açıklama ya da tarih verilmiş değil.

İlginizi Çekebilir

Yakın zaman önce çıkan katlanabilir elektrikli bisikletlerden