reklamı kapat

POPÜLER

Android’den iPhone’a büyük göç

Apple bu yıl itibarıyla asıl hedef kitlesinin yanı sıra “dışarıdan” da epey misafir almışa benziyor. Araştırmalara göre, özellikle Avrupa’da, Android telefonlarından iPhone’a geçiş yapan kullanıcıların sayısı hiç de az değil.

Araştırma şirketi Kantar WorldPanel tarafından 5 büyük Avrupa ülkesini (İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya) analiz ederek ortaya koyulan veriler, iOS-Android arasındaki geçiş hakkında çarpıcı bilgiler içeriyor. Kantar WorldPanel raporuna göre, 2015’in ilk çeyreğinde Avrupa’daki iPhone satışlarının yüzde 33’ünü eski Android kullanıcıları oluşturuyor. Aynı araştırmaya göre, yine söz konusu ülkelerde Android kullanım oranı yüzde 3,1 azalırken, iOS kullanımı yüzde 1,8 oranında artmış durumda.

Görünüşe bakılırsa Apple’ın Android kullanıcılarına uzattığı yardım eli işe yaramış. Ancak Android’den iOS’e geçişi sağlayan en büyük etken, Apple’ın başlatmış olduğu takas programı ve yeni nesil iPhone’larda büyüyen ekran boyutu oldu. Söz konusu takas programı, eski Samsung, HTC, Sony, Nokia, LG veya BlackBerry’sini getiren kullanıcıları daha uygun fiyatlara iPhone sahibi yapmayı hedefliyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Android’den iPhone’a büyük göç” için 9 cevap

 1. Burak Ünver dedi ki:

  Normaldir millet artık sıkıldı virüslü fake uygulamalı google playstore ile yavaşlıktan donmaktan.

 2. Erkan Temur dedi ki:

  Burak Ünver e katılıyorum. Ayrıca iPhone her zaman çok stabil ve klas ürünlerle karşımıza çıktı ve fiyat olarak da en üstte idi. Şimdi Android cephesindeki amirallerde iPhone fiyatları ile aynı olunca kullanıcı tabi ki stabil ve klas telefonları tercih etti.

 3. Adam dedi ki:

  Google storedan her bedava bulduğunu indiren kullanıcının virüslü fake vs.. uygulamalarla karşılaşması normaldir. Apple store ne yaptığını bilmeyen kullanıcılar için daha güvenli bir ortam. Öte yandan Android daha özgür ve seçeneklerin fazla olduğu bir platform.
  2012 den beri note 2 kullanıyorum. Bugüne kadar ne idüğü belirsiz uygulama kurmadım. Telefonu çok yoğun şekilde kullanmama rağmen ne yavaşlama, ne de donma görmedim. Batarya ömrü azaldığı için geçenlerde bataryasını değiştirdim. İlk günkü gibi devam ediyorum. Note 5 veya stylus ile geleceği söylenen Nokia 940XL çıkana kadar da değiştirmeyi düşünmüyorum.
  iPhone 5 sahibi olsaydım bataryası ölünce telefonu değiştirmek zorunda kalırdım sanırım.

 4. Burak Ünver dedi ki:

  ALLAH aşkına iphone bataryası ölünce millet çöpemi atıyor telefonu ? 35 – 40 lira yeni bataryası takmasıda oldukça kolay ayrıca iPhonenin pili samsungdaki gibi erkenden ömrünü doldurmuyor rahat ol onuda geç pil’in öldü mü ? götür apple storeye müşteri memnuniyeti için batarya gibi ufak tefek işlemler için ücret almıyor direk değiştiriyorlar hayatında bi kere bile apple storeye girip işlem yaptın mı diye sorarlar adama bilip bilmeden çamur atmalar filan googleden her bulduğunu indiren kullanıcı dediğin kişi androidde apk yazıp uygulamalar geliştiren birisi bunada dikkatini çekerim eminim senden kat kat yüksek bilgim var bilmediğin yorumundan belli ama bilgisizlik kötü değil öğrenmemek kötü 🙂 xcode desem yaz desem öyle malum malum bakarsın bana temel uygulamaları kurup burda bilmiş havalarına girmekle bitmiyo kardeşim ah keşke ah şu dandroid kullanıcıları bi uyanabilse uykudan 🙂 ayrıca o iPhone 5 dediğin cihaz senin note 2 ni harbiden 2ye katlar 🙂 iPhone 5i satsan elindeki cihazdan 2 hatta zorlarsan 3 tane bile alırsın bu arada bu kadar milyonlarca satılan iPhone alan millet geri kafalı bi sen çakalsın dimi 🙂 huahuaa ulan bi bitmediniz

 5. Alper Kutlu dedi ki:

  adamın Google storedan her bedava bulduğunu indiren kullanıcının virüslü fake vs.. uygulamalarla karşılaşması normaldir.demesine karşın güzel nefretini kusmuşsun xcode desem yaz desem öyle malum malum bakarsın bana bunu demene gerek yoktu egon güzelmiş adamın demek istedigi herşeye atlamıcaksın mesela windowsdada viruslü programlar var atlarsan virus bulaşır windows kötü demek yanlış olmazmı note 2 ile iphone 5 kıyaslamışsınız ama ikisi ekran boyundan ve çıkış yıllarından dolayı farklı kulvar biri pilde üstünken biri işlemcidedir peki kişiye gereken hangisi önemli olan o degilmidir android daha özgür yapısıyla appledda stabiletisyle güzeller ikisinin birbirine ezici üstünlük saglamasıda size yararı olmayan zararı olan ve sizin cebinizi doldurmucak olay hatırlatırım 🙂

 6. Zorro63 dedi ki:

  adamın dediği doğru Google olay Başlı başına çöplük Android kullanıyorum lanet ettim s4 var elimde rehbere 15 saniyede girmekten rezil olmaktan bıktım yok abi ya arkadaşın 3GSi bile bariz farkla seri birdaha bulaşırsam satsan satılmıyor Android cihazlar.

 7. Msg dedi ki:

  Bende g2 den ip6 ya geçtim android zulüm müş

 8. Adam dedi ki:

  Uzun yıllar yazılım geliştirici olarak çalıştım. 2006 dan sonra geliştirmeyi bıraktığım için xcode bilmediğim doğrudur. 40 yaşımdan sonra kalkıp öğrenmeyi de düşünmüyorum 🙂
  Lakin yazdığım yorumu tamamen son kullanıcı gözüyle yazdım. Marka fanatizmine kapılarak iyi veya kötü olarak değerlendirmekten ziyade fonksiyonlarına bakmak gerek. Note serisinin kalem özelliği benim için vazgeçilmez. O vakitlerde apple da büyük ekranlı cihaz da yoktu zaten. iPhone aynı fonksiyonlarla daha iyisini yaparsa tercih edebilirim tabii ki.

 9. Burak Ünver dedi ki:

  Doğrudur benim demek istediğim marka fanlığı yapmıyorum bende iphonedeki yazılımı seviyorum iOS ilk uygulama direk iOS’a geliyor güncelleme desteğini anlatmama gerek yok hani sen note’nin kalemine nasıl aşıksan bende öyle iOS’a hastayım şu olay var android kullanan insan iOS’a geçip eğer anlayabilicek kapasitedeyse hayatta geçmez android’e fakat iOS’a geçip adam daha müzik atamıyorsa iPhone çöp berbat diyebilir çünkü androidde at hafıza kartına karman çoman gitsin ne varsa buda kullanıcının kolayına geliyor yapıyorum ediyorum androidi çözüyorum hissi veriyor adama aslında tam tersi azıcık iTunes bilgisi olsa kullanma bilgisi veya onuda geçtim alternatif iTools var sürükle bırak yöntemiyle müzik atıyosun onla yapsan yine olucak biz millet olarak herşeyin kolayına kaçıyoruz kullanamadığımız zaman diyemiyoruz hani ben bu cihazı kullanamadım beceremedim demek yerine o çöp bu çöp diye aşağılıyoruz ben burda appleyi savunmuyorum fakat benim tarafım her zaman apple nedeni belli adamlar 2 model çıkarıyorlar ama tam model özünde oluyor samsung her ay nerdeyse birsürü model çıkartıyor ben buna karşıyım.