reklamı kapat

POPÜLER

Apple açıkladı: eski Samsung, HTC, Sony, Nokia, LG veya BlackBerry’ni getir iPhone’u götür

Avrupa’daki bazı ülkelerde iPhone modellerinin takas programı sonucunda tüketicilere daha düşük bir ödeme maliyeti ile ulaştırılması hedefleniyor. Üstelik sadece Android cihazlar değil, takas programı Windows Phone ve BlackBerry için de geçerli olacak.

Apple’ın Android cihazlar ile iPhone modelleri arasında bir tür takas programı üzerinde çalıştığı, bazı Apple Store mağazalarında bu yönde eğitimlerin verildiği haberini daha önce paylaşmıştık. Söylentilerin doğru olduğu ortaya çıkarken Apple, programın detaylarını paylaştı.

Daha fazla iPhone satışı gerçekleştirmek için yürütüleceği anlaşılan program çerçevesinde tüketiciler eski Sony, Samsung, Nokia, BlackBerry, HTC, LG modellerini iPhone modelleri ile takas edebilecekler. Söz konusu modeller belirli bir fiyata sayılacak ve üzerine ekleme yapılması gerekecek. Böylelikle iPhone’lar, daha az ödeme yapılarak satın alınabilecekler.

apple-degisimApple’ın küresel anlamda büyük bir adetsel üstünlük elde eden Android cihazları hedef aldığı görülen takas programı kapsamındaki modeller de açıklandı. Xperia Z3 dahil 8 Sony, Galaxy Note 4 ve Galaxy S5 dahil 22 Samsung, Lumia 1520 dahil 4 Nokia, HTC One M8 dahil 7 HTC, Nexus 5 dahil 9 LG ve Bold 9900 dahil 4 BlackBerry modeli ile iPhone modelleri takas edilebilecek. Program Amerika, İngiltere, İtalya ve Fransa’da başlarken uygulamanın Türkiye’de hayata geçirilip geçirilmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Apple açıkladı: eski Samsung, HTC, Sony, Nokia, LG veya BlackBerry’ni getir iPhone’u götür” için 13 cevap

 1. Olumsuz bir durum dedi ki:

  Buna izin verilir ise diğer markalara yazık olur, Gerçekten haksız bir rakabet başlatmış olur.

 2. Tayfun dedi ki:

  Elma da gördü androidin gücünü bel altı vurmaya başladı, bu marka imajına yakışmamış

 3. Daha önce bunu yapan markalar dedi ki:

  Bunu daha önce blackberry ve windows phone da yapmıştı o yüzden haksız rekabete girmez.

 4. oğuzhan Mengir dedi ki:

  Haksız rekabet yok son dönemlerde tüm markalar bunu uygulamaya başladı ilk önce wp sonra BB şimdi Apple sonra samsung gelecek apple eskiden sadece iphone modellerinde yapıyordu bu uygulamayı (eski iphone u getir yeni iphone u kap)

 5. akincansenol dedi ki:

  Haha, Note 4 verip Ayfön alacak birini tanımıyorum, aranızda tanıyan var mı?

 6. pacotti_onlive dedi ki:

  note 4 ne yawww…apple trendlerini takip eden bir cihaz…yazılımı hala android olduğu için stabilite ve kararlılık yoksunu..arka planda ne calıstığını bile bilmiyorsunuz…android=anti mahrwmiyet….

 7. akincansenol dedi ki:

  Pardonda Apple’ın S-Pen’e karşılık gelen bir kalemi olduğunu bilmiyordum. Var mı öyle birşey, takip derken?

  Karşılaştırmasını yapabileceğiniz özellikleri var ise açıklayın. İki cihazı da kullanmış biri olarak IPhone’da olmayan (ekran büyütmüş olmakla gururlanmayı bir tarafa bırakan bir anlayışa geçemezse olmamaya da devam edecek) hernevi özellik Android platformunda mevcut.

  En basitinden önerim; Android platformuna has olan paylaşım butonunu tecrübe edinin, karşılığında IOS’da paylaşımı kolaylaştıran bir fonksiyon var mı kontrol edin.

 8. !so dedi ki:

  Ben samsung yetkili servisindenim kardesim sana telefon hediye etcez 😀 erinmemis androidi hatta Türkiye yi hiçe sayan markayi savunmus, pes 😀

 9. Tarık Naroğlu dedi ki:

  Apple IPhone ekranını büyüterek Steve Jobs’un mirasını hiçe saydı bir kere yürüyen uçak da yapsa affetmem onu

 10. serkan dedi ki:

  2-3 yıllık ömrü olan android ile iphone kıyaslanmaz arkadaş

 11. Muzdarip Adam dedi ki:

  iPhone telefonumun ekranı kırıldı diye “Amerika modelini yapamayız yurtdışında yaptırın” diyen bir firma Apple. iPhone pişmanlıktır.

  DipNot: Telefonumu aldığım firmaya yolladım 20 gündür gelmedi ve halen Apple Müşteri Memnuniyeti diye bir şey varmı soruşturuyorum.

 12. Meraklı Okur dedi ki:

  Sizce türkiye de olur mu?olursa da note edge yi de sayarlar mı?

 13. simay gülşen çelik dedi ki:

  bence çok iyi olmuş android telefonlar en fazla 6 aylık, uzun bir dönem android kullandım apple geçiş yaptıktan sonra kesinlikle android kullanamıyorum