reklamı kapat

POPÜLER

Android cihazlarını getirenler iPhone’u daha ucuza satın alacak

Apple uzun bir süredir eski iPhone’lar için değişim programı uyguluyor. Yalnızca iPhone modellerin kapsayan bu programa diğer üreticilerin telefonları dahil edilmiyor. Ancak görünüşe göre bu durum kısa süre içerisinde değişebilir.

9to5mac‘in haberine göre Apple, önümüzdeki dönemlerde değişim programına Android cihazları da dahil edecek. Apple Store’a getirilen Android cihazlar değerlendirilmeye alınacak ve kozmetik açıdan ne durumda olduğuna bakılacak. Bunun sonucunda ise cihazın durumuna göre kullanıcıya bir hediye çeki verilecek. İndirim çekinden yararlanan kullanıcılar, çok daha ucuz fiyatlara iPhone sahibi olabiliyor. Eğer değişim programına gerçekten de Android eklenirse, bu durumun Apple için bir ilk olacağı söyleniyor.

Bir diğer yandan Apple’ın piyasaya göre eski telefonlara çok daha az para ödediği biliniyor. Dolayısıyla kullanıcıların büyük bir çoğunluğu internet üzerinden telefonunu satmayı tercih ediyor. Apple’ın telefonun fonksiyonunda ufak da olsa bir sorun görse dahi cihazı kabul etmemesi de programın az tercih edilme nedenlerinin başında geliyor. Programın Android’i ne zaman kapsayacağıyla ilgili henüz resmi bir tarihten söz edilmediğini söylemek gerekiyor. Ayrıca değişim programının şimdilik Türkiye’de uygulanmadığını da hatırlatalım.

Görsel kaynağı: 9to5mac