reklamı kapat

POPÜLER

Android cihazlarını getirenler iPhone’u daha ucuza satın alacak

Apple uzun bir süredir eski iPhone’lar için değişim programı uyguluyor. Yalnızca iPhone modellerin kapsayan bu programa diğer üreticilerin telefonları dahil edilmiyor. Ancak görünüşe göre bu durum kısa süre içerisinde değişebilir.

9to5mac‘in haberine göre Apple, önümüzdeki dönemlerde değişim programına Android cihazları da dahil edecek. Apple Store’a getirilen Android cihazlar değerlendirilmeye alınacak ve kozmetik açıdan ne durumda olduğuna bakılacak. Bunun sonucunda ise cihazın durumuna göre kullanıcıya bir hediye çeki verilecek. İndirim çekinden yararlanan kullanıcılar, çok daha ucuz fiyatlara iPhone sahibi olabiliyor. Eğer değişim programına gerçekten de Android eklenirse, bu durumun Apple için bir ilk olacağı söyleniyor.

Bir diğer yandan Apple’ın piyasaya göre eski telefonlara çok daha az para ödediği biliniyor. Dolayısıyla kullanıcıların büyük bir çoğunluğu internet üzerinden telefonunu satmayı tercih ediyor. Apple’ın telefonun fonksiyonunda ufak da olsa bir sorun görse dahi cihazı kabul etmemesi de programın az tercih edilme nedenlerinin başında geliyor. Programın Android’i ne zaman kapsayacağıyla ilgili henüz resmi bir tarihten söz edilmediğini söylemek gerekiyor. Ayrıca değişim programının şimdilik Türkiye’de uygulanmadığını da hatırlatalım.

Görsel kaynağı: 9to5mac

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Android cihazlarını getirenler iPhone’u daha ucuza satın alacak” için 4 cevap

 1. muastra dedi ki:

  androidi verip çeyrek iphone almaktansa iphone verip 4 android alırım

 2. Emre Yalcin dedi ki:

  apple fanı da degılım ama android in fanıda guncelllemeye bakıyorum bundan sonra alıyoruz 1 guncelleme verıyorlar telefon ölüyor ne anladım o işten

 3. muastra dedi ki:

  Android güncellemesi senede bir iki gelıyo anca. Iphone da senede bir model cıkartıyo. Her yeni gelen, eskiyi çöp yapıyosa yine bi fark yok aralarında. Tabı yeni modele geçmek için apple a iki kat fazla para vermek lazım.

 4. akincansenol dedi ki:

  Apple’ın yaptığı her IOS güncellemesi ile alt model kullanıcılarını çıldırtırcasına astabil hale getirerek “bu eskidi galiba yeni IPhone almalıyım, vay ilk defa büyük ekran, daha önce hiç görmemiştim. Hemde katlanabiliyor, yamuk durabiliyor” gibi şekilde düşünmelerine yol açarak, aptal aşık misali gözlerini bir şekilde pazarlama stratejileri ile kör ettiği kullanıcılarına sürekli enfes fiyattan cihaz çakıyor, pardon satıyor.

  Pardon ama “yemişler öyle güncellemeyi” der insan evladı.

  Apple’ın takdir edilecek birşeyi var ise, o da hayranlık uyandıran, marketing dehası stratejileridir.