reklamı kapat

POPÜLER

Facebook’tan Android’e özel rehber uygulaması: Hello

Facebook bir süredir test aşamasında denediği yeni uygulaması Hello‘yu kullanıma soktuğunu resmen duyurdu. Yalnızca Android’e özel geliştirilen uygulama, telefon rehberine yepyeni bir soluk getiriyor.

Android telefonlarda bulunan standart rehber uygulamasının çok daha gelişmiş bir versiyonu olan Hello, arayanlar hakkında bilgi verme, kişi engelleme, hızlı kişi ve mekan arama gibi yeteneklere sahip. Uygulamaya Facebook hesabıyla giriş yapılıyor ve Facebook arkadaşlarıyla çok daha kolay bir şekilde iletişim kuruluyor. Örneğin arayan kişi telefon rehberinde kayıtlı olmasa bile, eğer Facebook’a numarasını eklemişse böylece kimin aradığını anlayabiliyoruz.

Hello aynı zamanda arayan kişiler hakkında arama ekranında bize detaylı bilgiler sunuyor. Örneğin doğum gününü unuttuğumuz biri aradığında bu detayı ekranda görebiliyoruz ve telefonu açtıktan sonra “Ben de tam doğum gününü kutlamak için arayacaktım, sen erken davrandın.” şeklinde üste çıkabiliyoruz. Hello ile ayrıca bizi aramasını istemediğimiz kişileri engellemek de mümkün.

Dikkat ettiyseniz bir süredir Google aramalarında restoran, hastane, iş yeri gibi kuruluşların telefon numarası ve adres gibi iletişim bilgileri en üst kısımda beliriyor. Facebook Hello’da da durum bu şekilde. İstediğimiz bir mekan hakkında hızlıca bilgi alıp yetmezse telefonla hızlıca arayabiliyoruz.

Facebook Hello, Google Play Store‘da yayınlandı ancak şimdilik ülkemizde kullanıma açılmış değil. Uygulamanın en geç bir iki gün içinde Türkiye’de de erişime açılmasını bekliyoruz.