reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 6 Plus ile Apple Watch’u birleştiren iPhone 7 konsepti [Video]

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus heyecanı bitti, Apple Watch satışa çıktı, yeni MacBook tasarımı da hemen değişmeyeceğine göre tasarımcıları bir süre oyalayacak yeni konuya geçebiliriz: iPhone 7!

Tasarımcıların en sevdiği konulardan biri gelecek nesil Apple ürünleri. Duyurulacağı güne kadar onlarca konsept tasarımı çıkan iPhone 6 ve Apple Watch heyecanını yeni geride bırakmışken şimdi sahneye iPhone 7 çıkıyor. Ancak iPhone 7 için yayınlanan yeni konsept tasarım videosu pek de beklediğiniz gibi olmayabilir. Büyük bir “yenilik” vadeden video, Apple Watch’un çok beğenilen Apple Crown‘unu sadece 6,9 mm kalınlığındaki iPhone 7’nin incecik gövdesine yerleştiriyor.

“Saat modu” olarak adlandırılan bir arayüz tasarımının yer aldığı videoda, uygulamalar arası geçiş tıpkı saatte olduğu gibi Apple Crown ile gerçekleştirilebiliyor. Saatten farklı olarak Apple Crown’a parmak izi sensörü ve ana ekran tuşu işlevi de getiriliyor. iPhone 7, yapılan bu tasarımla akıllara Sony‘nin geçmişte ürettiği telefonlarda yer alan, çark mekanizmasıyla kontrol sağlayan Jog Dial‘ı getiriyor.

sony
Sony’nin Jog Dial yer alan modellerinden biri.

Konsepte genel olarak bakıldığında iPhone 7, 5,5 inç 2560×1440 piksel çözünürlük sunan Retina HD+ ekranla geliyor. Ana ekran tuşu yerini 3 adet sensöre bırakıyor. Teknik özellikleri de geliştirilen konsept tasarımla birlikte telefon 64 bit işlemci mimarisi, A9 çip ve M9 yardımcı hareket işlemcisiyle geliyor. Sanıyoruz ki iPhone 7’nin videoda şöyle bir görünüp kaybolan kamerasında ise yine bir değişiklik yok.

Videoda söylenildiği gibi geleceğe dair büyük bir adım mı olur bilinmez ancak umarız Apple iki ürününü birleştirip ortaya incecik gövdeli ve devasa tuşlu bir telefon üretmez.