reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Twitter Fleets

Twitter dünyasına da hikaye özelliği geldi; Fleets ile tanışın

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, geç de olsa hikayeler formatına giriş yapıyor. Fleets hayatımıza giriyor.

Hikayeler formatı Snapchat ile hayatımıza girmiş, daha sonra ise Facebook tarafından kopyalanarak Instagram‘a dahil edilmişti. Facebook’un daha sonra kendi ana uygulaması başta olmak üzere WhatsApp içerisine dahi getirdiği Hikayeler altyapısı, artık Twitter’da da olacak. Firmanın çok uzun süre önce Brezilya merkezli olarak test etmeye başladığı yeni özelliği Fleets, artık herkes için kullanıma çıkıyor. Firmanın yeni özellik için yayımladığı resmi açıklama ise şöyle:

“Kullanıcılar, metin, Tweetler, fotoğraflar veya videolar ile Fleet oluşturabilecek ve Fleet’lerini çeşitli arka plan ve metin seçenekleriyle özelleştirebilecek. Fleets’de bir Tweeti paylaşmak için Tweetin altındaki “Paylaş” simgesine ve ardından “Fleet’de Paylaş” a basmak yeterli oluyor. Sonra, bazı metin veya emojilerle bunun hakkında ne düşündüğünü kullanıcı ekleyebilir. Yakın zamanda, çıkartmalar ve canlı yayın özelliği Fleets’de mevcut olacak.”

Aktarıldığı kadarıyla Twitter’da takipçiler, Fleets’leri rakip uygulamalarda da olduğu gibi ana sayfa zaman akışlarının en üstünde görebilecek. Firmaya göre tam profili görebilen herkes orada kişinin Fleets’lerinizi de görebilecek. Aynı zamanda kullanıcı, herkesten Direkt Mesaj alma seçeneğini etkinleştirdiyse Fleets’lerine herkes yanıt verebilecek. Kullanıcı, bir Fleet’e cevap vermek istiyorsa da, yazara Direkt Mesaj veya emoji göndermek için üzerine dokunmak ve sohbete Direkt Mesajlarda devam edilebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter hikayeler popüler olabilir

Twitter “Brezilya, İtalya, Hindistan ve Güney Kore’de yaptığı deneme testleriyle, Fleets’lerin insanların sohbete daha rahat katılmalarına yardımcı olduğunu gördük açıklamasında bulunuyor. Söylendiği kadarıyla Fleets kullananlar, Fleets ve Direkt Mesajlar aracılığıyla Twitter’da daha fazla sohbete katıldılar. Twitter’da yeni olanlar, Fleets’leri akıllarından geçenleri paylaşmanın daha kolay bir yolu olarak gördüler. Şirket “Bir gün sonra kaybolduğu için Fleets, insanların kişisel ve gündelik düşüncelerini, fikirlerini ve duygularını paylaşırken kendilerini daha rahat hissetmelerine yardımcı oldu” da diyor.

Önümüzdeki günlerde, dünya genelindeki herkesin iOS ve Android için Twitter’da Fleets’leri olacak.

İlginizi Çekebilir

Elektrikli wingsuit ile tanışın; hem de BMW destekli