reklamı kapat

POPÜLER

Twitter

Twitter tarafından cevaplar için test edilen oylama sistemi

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, iOS özelinde yeni bir teste başladı. Bunun arkasında direkt olarak cevaplar yer alıyor.

Twitter, en son kişilerin attıkları bir tweet’e kimlerin cevap verebileceğini değiştirmesine imkan tanımaya başlamasıyla ses getirmişti. Bu özellik tweet atıldıktan yani yayımlandıktan sonra da çalışıyordu.

Bu sayede daha önce attığınız bir tweet’i güncelleyerek sadece takip ettiğiniz kişilerin cevap vermesini sağlayabiliyorsunuz. Burada “sadece bahsettiğim kişiler bu tweet altına yorum atabilsin” seçeneği de sunuluyor.

Bugün ise cevaplar ile alakalı bir yenilik daha gündeme geldi. Firma iOS tarafında, belirli kişiler ile oylama testine başladı. Bu özelliğin merkezinde kişilerin bir tweet’e atılan cevaplara olumlu ya da olumsuz oy vermesi yer alıyor.

Burada Reddit’ten ilham alan firma, bu sayede temel olarak cevaplar için beğenme ve beğenmeme altyapısı da kurmuş oluyor. Twitter yaptığı açıklama ile özelliğin test aşamasında olduğunu ve çıkışın kesin olmadığını belirtiyor. Yani testlerden iyi geri dönüş alınmazsa bu özellik hiçbir zaman hayatımıza girmeyebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Twitter kısa süre önce Fleets özelliğini tarihe gömdü

Hikayeler formatı Snapchat ile hayatımıza girmiş, daha sonra ise Facebook tarafından kopyalanarak Instagram‘a dahil edilmişti.

Facebook’un daha sonra kendi ana uygulaması başta olmak üzere WhatsApp içerisine dahi getirdiği Hikayeler altyapısı, Fleets ile Twitter’a da giriş yapmıştı.

Ancak Twitter Fleets geçtiğimiz günlerde yapılan resmi açıklama ile kapatıldı. Bunun arkasında özelliğin çok az kullanılması yer alıyor.

Peki Fleets’in kapatılmasına üzülen olur mu? Bunun cevabı yüksek ihtimalle hayır. Gerçekten Fleets genel olarak hiçbir pazarda dikkat çekmeyi başaramadı.

İlginizi Çekebilir

Elektrikli wingsuit ile tanışın; hem de BMW destekli