reklamı kapat

POPÜLER

Twitter

Twitter, uygulamada ürün satışı için testlere başladı

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, uygulama içinde gelir elde etmek ve başkalarına bu konuda destek olmak için çalışıyor.

Twitter, ABD merkezli olarak GameStop ve Arden Cove firmaları üzerinden bir alışveriş sistemi test etmeye başladı. Bu yeni sistemde ürün satışı yapan şirketler, kendi profil sayfalarının üst kısmına ürünlerini koyabilecek.

Şimdilik sadece iOS tarafında test edilen özellik, birçok markaya ürünleri satmak adına bir sergi alanı daha getirecek. Beğenilen ürünlerin satın alınması için Twitter’dan ayrılmak da gerekmeyecek. Burada direkt olarak mobil sayfa açılacak ve alışveriş tamamlanabilecek.

Twitter’ı bir satış merkezli haline getirmek adına atılan bu adım, şimdilik fena görünmüyor. Atılan adım direkt olarak profiller içerisinde olduğundan kullanıcıları rahatsız edecek bir yapı da getirmiyor. Bu da elbette güzel karşılanıyor.

Twitter kısa süre önce önemli bir yenilik daha duyurdu

Kısa süre önce cevaplar ile alakalı bir yenilik daha gündeme geldi. Firma iOS tarafında, belirli kişiler ile oylama testine başladı. Bu özelliğin merkezinde kişilerin bir tweet’e atılan cevaplara olumlu ya da olumsuz oy vermesi yer alıyor.

Burada Reddit’ten ilham alan firma, bu sayede temel olarak cevaplar için beğenme ve beğenmeme altyapısı da kurmuş oluyor. Twitter yaptığı açıklama ile özelliğin test aşamasında olduğunu ve çıkışın kesin olmadığını belirtiyor. Yani testlerden iyi geri dönüş alınmazsa bu özellik hiçbir zaman hayatımıza girmeyebilir.

İlginizi Çekebilir

Elektrikli wingsuit ile tanışın; hem de BMW destekli